A Bag Of Eyes

 

Dostępność:

Wysyłamy w 5-7 dni

Wysyłamy w 5-7 dni – to znaczy, że takiego produktu nie mamy na półce w magazynie i musimy go sprowadzić od naszych stałych dostawców. Czas deklarowany przez większość wydawców to 5-7 dni roboczych. Może się zdarzyć, że produkt zostanie doręczony nam wcześniej i wtedy niezwłocznie nastąpi wysyłka Twojego zamówienia.

Zamówienia:0 - 69,99 PLN>69,99 PLNCzas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł0 zł1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online)4.99 zł0 zł1-2 dni robocze
InPost Paczkomaty - Paczka w Weekend (Płatność online)16.99 zł0 zł1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online)12.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem)13.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online)4.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem)4.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Wysyłka zagranicznaSprawdź szczegóły >
58,50 zł 63,00 zł Oszczędzasz 4,50 zł
A Bag Of Eyes to trzeci album Fogarty'ego, pokazujący zupełnie inną dźwiękową perspektywę niż chwalony The Curious Hand z 2017 roku. Zmęczony gitarami i szukając czegoś mroczniejszego niż poprzednio, postanowił w większym stopniu oprzeć się na syntezatorach i automatach perkusyjnych, a dodatkowo samemu zająć się produkcją.

Chodziło o tworzenie i odkrywanie nowych dźwiękowych światów - mówi Fogarty. Eksperymentowanie z nowymi sposobami włączania elektroniki do procesu pisania piosenek, a w niektórych przypadkach rezygnacja z konwencjonalnych procesów pisania.Na A Bag Of Eyes słychać industrialne dźwięki, przesterowane gitary czy kakofonię saksofonów. W jednym utworze, bęben basowy modulowany jest przy pomocy oscylatora. Kolejny przenosi grunge’owe brzmienia z lat 90-tych, w stronę brudnego jazzu. Podczas gdy w następnym zastosowano syntezator w celu przecięcia uszu słuchacza na pół.Jednak pod tym wszystkim leżą fragmenty melodii, obrazu, buczenia; migotanie banjo, elektroniczny puls. „Lubię celowo tworzyć muzykę, która koliduje z bardziej tradycyjnymi rzeczami, które robię” - mówi. „Myślę, że jest wielu wspaniałych ludzi, którzy są niesamowitymi piosenkarzami folkowymi i jest wiele wspaniałych osób, które potrafią robić elektroniczne rzeczy. Myślę, że ja mogę czerpać trochę z obu i połączyć to, aby stworzyć coś innego, co jest moją własną sprawą ”.Słynna skłonność Fogarty’ego do opowiadania znalazła dom w tym nowym dźwiękowym świecie, wędrując między tym, co fantastyczne a przyziemne: zakonnice grające w siatkówkę, konie na klifach, życie widoczne przez tylne okna. Są echa jego własnej przeszłości, utraty drogich przyjaciół. Irlandia, Londyn i dwa widoki San Francisco w odstępie 15 lat. Są przystanki autobusowe, pożary domów, i jest Jimmy Stewart.Obecny brak możliwości koncertowania, niepokój Brexitu, czasami niespokojny stan Irlandczyka mieszkającego w Londynie - do tego ostatniego najbardziej bezpośrednio odnosi w piosence Johnny K, w której wyróżnia się wers: „Jego brat zginął w Anglii, budując tunele dla kłamców i kawalerzystów…”. „A więc to są torysi” - wyjaśnia Fogarty. „A także fakt, że niektórzy ludzie w Anglii zapominają, jak wielu obcokrajowców zbudowało ten kraj ”.Fogarty nie stworzył tego albumu sam. Jest też wkład brata Johna Fogarty'ego, Leo Abrahamsa, Euana Hinshelwooda, Meilyra Jonesa, Emmy Smith, Arama Zarikiana, Pete'a Bakera, Johnny'ego Wellsa. Córka Fogarty'ego, Nora, pojawia się w dwóch utworach: w Nuns z wściekłym krzykiem przeciwstawiającym się solówce saksofonu i ponownie w Interlude, skacząc po klawiaturze wbudowanej w książeczkę dla dzieci. Piosenki nabrały kształtu w „patchworkowym podejściu”, które znalazło odzwierciedlenie na albumie - pisanie w domu, w chatce na skraju klifu w Co Kerry, w studiach jego przyjaciół Abrahamsa, Hinshelwooda i Eda Dowiego, w Domino Writers 'Room w PRAH w Margate i Big Jelly w Ramsgate. Okładka albumu powstała dzięki uprzejmości autora piosenek Billy'ego Steinberga i pochodzi z ilustracji jego oryginalnych tekstów do hitu I Touch Myself Divinyls.

Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: A Bag Of Eyes
Twoja ocena
Ocena ogólna