Absent Origin

 

Dostępność:

Wysyłamy w 5-7 dni

Wysyłamy w 5-7 dni – to znaczy, że takiego produktu nie mamy na półce w magazynie i musimy go sprowadzić od naszych stałych dostawców. Czas deklarowany przez większość wydawców to 5-7 dni roboczych. Może się zdarzyć, że produkt zostanie doręczony nam wcześniej i wtedy niezwłocznie nastąpi wysyłka Twojego zamówienia.

Zamówienia:0 - 99 PLN>99 PLNCzas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł0 zł1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online)7.99 zł0 zł1-2 dni robocze
InPost Paczkomaty - Paczka w Weekend (Płatność online)16.99 zł0 zł1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online)12.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem)13.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Wysyłka zagranicznaSprawdź szczegóły >
65,50 zł 70,50 zł Oszczędzasz 5,00 zł
‘Absent origin’ to najnowszy album multidyscyplinarnej artystki Miry Calix, wydany nakładem Warp Records."Podobnie jak Duchamp, zaczęłam od tego, że chciałam "zrobić album lub box z mniej więcej wszystkimi rzeczami, które wyprodukowałam". W końcu zdałam sobie sprawę, że tak jak kolaż jest połączeniem dwóch lub więcej rzeczywistości, tak samo oferuje on środki do badania materiałów i kultury danej epoki, kwestionując i rozszerzając jej granice." Mira Calix

Po okresach, w których wiele rzeczy się rozpada, z ich fragmentów muszą powstać nowe i kolejne. ‘Absent origin’ wykorzystuje proces kolażu, aby nadać sens takim fragmentom. Zagrzebana głęboko we wzgórzach książek i magazynów, będących jej materiałem źródłowym, pracownia Miry Calix przybrała kształt biura detektywistycznego w stylu skandynawskiego noir, ale w miejsce podejrzanych pojawiła się sama Calix. Zagłębiając się w historię kolażu, badała różne procesy stosowane przez artystów, a także historię tego medium w odniesieniu do XX wieku i politycznych przewrotów.

Każdy utwór na płycie powstał w wyniku zastosowania innego procesu kolażu, odnoszącego się do innego artysty wizualnego, obejmującego historię kolażu i współczesnych mu artystów. Materiały dźwiękowe poddawane są niezliczonym procesom; nakładane na siebie, syntetyzowane, konstruowane i składane w elektroniczne melodie, tekstury i złożone, rozbrykane taneczne rytmy, które nieustannie zmieniają się w zaskakujący sposób. ‘Absent origin’ wykorzystuje kolaż, aby nadać sens obecnej dezintegracji i politycznych niepokojów.

W ‘mark of resistance’ jako inspirację wykorzystano kolażowe prace Hannah Wilke; twórczość Wilke znana jest z eksplorowania feministycznych zagadnień i estetyki, co stanowi odpowiednie źródło siły i solidarności dla pierwszej kobiety podpisującej kontrakt z Warp Records. Rozdrabnianie i odtwarzanie trwa w ‘Silence is Silver’, gdzie pojawiają się odniesienia do późniejszych prac Matisse'a, a w ‘GARGLE (command V)’ słychać pionierskie techniki kolażu Hannah Höch, podczas gdy Calix zwraca naszą uwagę na obecny polityczny i medialny chaos. Synkopowane i zmanipulowane głosy rapu, poezji i dźwięków znalezionych miotają się w ‘like Jenga’, ‘fractions

fractured factions’ i ‘GARGLE’. Choć album składa się z dźwiękowych odłamków, jego spójną formą jest postawa zmiany społeczeństwa na lepsze poprzez sztukę - etos, który dzieli ze swoimi muzami.


Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: Absent Origin
Twoja ocena
Ocena ogólna

Zamieszczenie recenzji nie wymaga logowania. Sklep nie prowadzi weryfikacji, czy autorzy recenzji nabyli lub użytkowali dany produkt.