Opinie o Nas

Allegretto - Sonatas For Violin And Piano

  • -15%

Dostępność:

47,00 zł 54,99 zł Oszczędzasz 7,99 zł
Skrzypek Renaud Capuçon i panistka Khatia Buniatishvili: dwoje charyzmatycznych wirtuozów, którzy zapełniają sale koncertowe jako soliści, ale równie znakomicie czują się w intymnej muzyce kameralnej. Artystów "zeswatała" sama Martha Argerich. Ich koncerty na Lugano Festival w 2012 roku okazały się wielkim sukcesem i przerodziły się w przyjaźń i nowe projekty artystyczne.

Khatia Buniatishvili to jeden z najszybciej rozwijających się talentów pianistycznych ostatnich lat. Zadebiutowała płytą dla Sony w 2011 roku. Już wcześniej nagrodzono ją Borletti-Buitoni Trust Award, zaś w roku 2012 otrzymała tytuł "Najlepszej debiutantki" podczas gali Echo Klassik.

Zrównoważona, eksperysjna gra Capuçona stanowi wspaniałą przeciwwagę dla namiętnej 27-letniej pianistki, "gorącej młodej gwiazdy" (The Independent), określonej przez samą Argerich "pianistką o nieprawdopodobnym talencie”. „Byłam pod wielkim wrażeniem jej wyjątkowego pianistycznego daru, naturalnej muzykalności, wyobraźni i cudownej wirtuozerii" – dodała Argerich. Duet nagrał wspólnie smakowity program romantycznych sonat na skrzypce i fortepian, pochodzących z lat 1886-87.

Sonata A-dur Césara Francka, słynąca z giętkich melodii i lekkiego, zmysłowego finału, to jeden z najpiękniejszych utworów zawartych na płycie. "Mnie i Khatię połączyła sonata Francka" – wspomina Capuçon – "Przypieczętowała nasze muzyczne partnerstwo i czystą radość ze wspólnego grania". Artystyczne pokrewieństwo dusz pozwala duetowi wydobyć niezwykłą namiętność także z Sonaty nr 3 c-moll Ewarda Griega. Płytę kończą cztery romantyczne utwory Antonína Dvořáka przepełnione liryczną tęsknotą, w których Capuçon i Buniatishvili eksplorują całe piękno brzmienia skrzypiec i fortepianu.

Więcej informacji
Data wydania 13 paź 2014
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Allegretto - Sonatas For Violin And Piano