Opinie o Nas

Antonio Vivaldi

  • -18%

Dostępność:

49,00 zł 59,99 zł Oszczędzasz 10,99 zł
Cecilia Bartoli prezentuje nowy album z ariami Antonio Vivaldiego, dwie dekady po przełomowym „Vivaldi Album”, który sprzedał się w ponad 700 tysiącach egzemplarzy! „Vivaldi Album” był przełomowym wydarzeniem, które zainicjowało wielkie odrodzenie oper Vivaldiego i ustanowiło standard klasycznych albumów koncepcyjnych, który obowiązuje do dziś.

Przez następne dwadzieścia lat Cecilia Bartoli nagrała nie więcej niż 5 minut muzyki Vivaldiego, co sprawia, że jej powrót do utworów tego kompozytora jest prawdziwym wydarzeniem. Na nowym albumie usłyszymy również francuskich ekspertów od interpretacji muzyki Baroku -Ensemble Matheus pod batutą Jeana-Christopha Spinosiego.

Wydany w 1999 roku „Vivaldi Album” jest najlepiej sprzedającym się albumem Cecilii Bartoli, uzyskał status Złotej Płyty w 6 krajach rozchodząc się w nakładzie ponad 700 tysięcy egzemplarzy.

Sprawił, że nazwisko Cecilii Bartoli weszło do grona największych światowych gwiazd muzyki klasycznej. Zaprezentował światu zapomniane opery Antonio Vivaldiego, które obecnie uważane są za jedne z jego najlepszych dzieł: „Cecilia Bartoli ratuje arie Vivaldiego przed zapomnieniem” (Gramophone). Sukces płyty przyczynił się do powstania kolejnych pionierskich albumów Cecilii Bartoli i zainspirował następne pokolenia artystów.

Więcej informacji
Data wydania 23 lis 2018
Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: Antonio Vivaldi
Twoja ocena
Ocena ogólna
1. ‘Se lento ancora il fulmine’ from Argippo
2. ’Sol da te, mio dolce amore’ from Orlando furioso
3. ‘Ah fuggi rapido’ from Orlando furioso
4. ‘Vedro con mio diletto’ from Il Giustino
5. ‘Quell’augellin che canta’ from La Silvia
6. ‘Leggi almeno tiranna infedele’ from Ottone
7. ‘Solo quella guancia’ from La verita in cimento
8. ‘Sovente il sole’ from Andromeda liberata
9. ‘Combatta un gentil cor’ from Tito Manlio
10. ‘Se mai senti spirarti sul volto’ from Catone in Utica