
Opis
Wiek XVIII był znaczący dla rozwoju polskiego munduru. Od kontusza, żupana i czapki z futrzaną opuszką oraz ubioru cudzoziemskiego do kurtki ułańskiej z rabatami, rajtuzów z lampasami i rogatej czapki. Mundur ten, rozsławiony przez szwoleżerów i ułanów w wojnach napoleońskich, znalazł stałe miejsce w europejskich armiach – austriackiej, niemieckiej, rosyjskiej, francuskiej, brytyjskiej, a nawet tureckiej. Załączniki do albumu zawierają kopie lub odpisy regulaminów, ordynansów i przepisów mundurowych dla tego okresu. Jest to pierwszy, tego rodzaju, zbiór w polskiej literaturze przedmiotu.
Barwa wojska Rzeczypospolitej Obojga Narodów w XVIII wieku
Album "Barwa wojska Rzeczypospolitej Obojga Narodów w XVIII wieku" autorstwa Jana Czopa to fascynująca podróż przez historię polskiego munduru wojskowego. Publikacja ta, będąca pierwszą częścią cyklu, przedstawia 598 sylwetek żołnierzy, ukazując ewolucję ich ubioru od XVIII wieku aż do wojny polsko-rosyjskiej w 1831 roku.
Dla kogo jest ta książka?
- Miłośnicy historii wojskowości
- Studenci i badacze historii Polski
- Pasjonaci rekonstrukcji historycznych
- Osoby zainteresowane modą i ubiorami z XVIII wieku
Co zyskasz dzięki tej publikacji?
- Dogłębną wiedzę na temat mundurów wojskowych w XVIII wieku
- Nowe spojrzenie na badania archiwalne i ich wpływ na historię
- Wizualizację zmian w ubiorze żołnierzy na przestrzeni lat
- Możliwość odkrycia nieznanych faktów dotyczących zaciągu cudzoziemskiego
Kluczowe tematy i obszary
- Ewolucja mundurów wojskowych w XVIII wieku
- Rola cudzoziemców w armii Rzeczypospolitej
- Badania archiwalne i ich znaczenie w historii
- Symbolika i znaczenie poszczególnych elementów ubioru
O Autorze
Jan Czop, członek Stowarzyszenia Miłośników Dawnej Broni i Barwy, jest autorem trzech albumów poświęconych polskiemu żołnierzowi. Jego prace opierają się na rzetelnych badaniach i analizach, które wnoszą nową jakość do wiedzy o polskiej wojskowości.
O Wydawcy
Wydawnictwo Libra.pl specjalizuje się w publikacjach historycznych, oferując czytelnikom bogaty zbiór materiałów dotyczących różnych aspektów historii, w tym wojskowości, kultury i sztuki.
Opis wygenerowany automatycznie na podstawie analizy cech publikacji przez system AI. Nasz algorytm dokonał samodzielnej syntezy korzyści płynących z tej książki, aby dostarczyć Ci rzetelny wgląd w jej zawartość bez udziału człowieka. Szybka informacja prosto z metadanych produktu.
Producent/osoba odpowiedzialna za bezpieczeństwo produktu
Libra PL sp. z o.o.
ul. Jagiellońska
35-025 Rzeszów
libra@libra.pl
882087753
Szczegóły
Recenzje
Produkt nie ma jeszcze recenzji.
Zamieszczenie recenzji nie wymaga logowania. Sklep nie prowadzi weryfikacji, czy autorzy recenzji nabyli lub użytkowali dany produkt.
Nasza cena:59,20 zł
Cena sugerowana przez wydawcę: 79,90 zł
- 1
- 2








