
Opis
Nowy materiał powstał we współpracy z polską orkiestrą barkową o międzynarodowej renomie. Arte dei Suonatori to prawdziwi mistrzowie muzyki dawnej, mają na swoim koncie kilkanaście płyt i kilka prestiżowych nagród muzycznych.
"Długi czas rozmawialiśmy w zespole Czesław Śpiewa o inspiracjach muzyką klasyczną. Zaproszenie do współpracy od Arte dei Suonatori oraz seria wspólnych koncertów zagranych jesienią 2015 roku, bardzo nas ucieszyły. Nie sądziliśmy, że będziemy w stanie tak fajnie się dogadać i razem stworzyć muzyczny świat, który sprawdzi się na koncertach. Publiczność była zachwycona, a my dwa miesiące po trasie wylądowaliśmy razem w studiu nagraniowym RecPublica w Lubrzy. Szybko się okazało, że nasze światy, wcale się nie różnią. Zresztą ja i moi muzycy nie zgadzamy się na nazywanie muzyki klasyczniej muzyką poważną. Przecież ta muzyka była kiedyś rozrywkowa!"opowiada Czesław Mozil.
Czesław Śpiewa & Arte dei Suonatori to orkiestrowy rozmach połączony z awangardową fantazją na temat współczesnej muzyki popularnej. To interesująca propozycja nie tylko dla miłośników muzycznego luzu w wydaniu niepokornych Duńczyków, ale także nie lada gratka dla prawdziwych melomanów.
Słodko-gorzkie teksty Michała Zabłockiego swobodnie łączą żartobliwą narrację z tematami tożsamości narodowej, patriotyzmu i emigracji. Tytuły i treść piosenek nawiązują do "znanych i lubianych" wierszy oraz popularnych rymowanek z lat dziecięcych: "Mam trzy latka" "Lokomotywa" "Kaczka". A wszystko to zapakowane w szlachetnie wykonaną ilustrację z burakiem na czele autorstwa Pawła Zawiślaka / Kropki Kreski - kolejny autoironiczny akcent charakterystyczny dla twórczości zespołu Czesław Śpiewa.
Producent/osoba odpowiedzialna za bezpieczeństwo produktu
Mystic Production sp. z o.o.
Minoga 127
32-046 Minoga
sklep@mystic.pl
48123892135
Szczegóły
Lista utworów
1. Mam Trzy Latka
2. Na Straganie
3. Kłamczucha
4. Polak Mały
5. Na Wyspie Bergamocie
6. Kaczka Polaczka
7. Lokomotywa
8. Wlazł Kotek
9. Pokłóciły się zwierzaki
10. Ach, dass ich Wassers gnug hätte (Johann Christoph Bach) Jesień ( A. Vivaldi) - wersja instrumentalna
Recenzje
Produkt nie ma jeszcze recenzji.
Zamieszczenie recenzji nie wymaga logowania. Sklep nie prowadzi weryfikacji, czy autorzy recenzji nabyli lub użytkowali dany produkt.