Dwudziestu wspaniałych

  • -30%
  • Zapowiedź
 

Dostępny od:

2022-11-23

2022-11-23 – to znaczy, że dany tytuł jest zapowiedzią lub jest planowany jego dodruk i jeszcze nie pojawił się w sprzedaży, ale możemy już przyjmować na niego zamówienia. W informacji o produkcie podajemy zaplanowaną przez wydawcę datę premiery / dodruku. Przy wyliczaniu terminu realizacji zamówienia zawierającego zapowiedzi / dodruki, musisz zatem brać pod uwagę zaplanowaną datę pojawienia się produktu na rynku + czas potrzebny nam na sprowadzenie produktu od dostawcy + czas dostawy.

Zamówienia:0 - 99 PLN>99 PLNCzas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł0 zł1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online)7.99 zł0 zł1-2 dni robocze
InPost Paczkomaty - Paczka w Weekend (Płatność online)16.99 zł0 zł1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online)12.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem)13.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Wysyłka zagranicznaSprawdź szczegóły >
34,93 zł 49,90 zł Oszczędzasz 14,97 zł

W książce opisane zostały brawurowe czyny dwudziestu polskich bohaterów z czasów wojny polsko-sowieckiej. Gdy nadszedł wróg, stanęli z nim do walki.


Niezwykłe opowieści o ludziach, którzy wykazali się ogromną odwagą w godzinie próby.


Wśród opisanych bohaterów są piechurzy, artylerzyści, czołgiści, lotnicy, wywiadowcy, członkowie załóg pociągów pancernych, baloniarze z wojsk aeronautycznych czy marynarze flotylli rzecznych.


W książce zostali ukazani m.in.:

Włodzimierz Bochenek – brawurowy dowódca, który przekonał sztabowców o potrzebie rozbudowy wojsk pancernych.

Wiktor Karczewski – pilot latający na froncie litewsko-białoruskim. Gdy został zestrzelony nad obszarem opanowanym przez wroga, wymontował z samolotu karabin maszynowy i ostrzeliwując się, przedarł się do swoich.

Janina Landsberg-Śmieciuszewska – szesnastoletnia dziewczyna, która podczas obrony Płocka była sanitariuszką. W trakcie bolszewickiego natarcia na miasto przyciągnęła na polskie pozycje porzucony karabin maszynowy. Jej męstwo zachęciło obrońców do odparcia przeciwnika.

Robert Oszek – awanturnik o filmowym życiorysie. Jako piętnastolatek uciekł z rodzinnego domu na Górnym Śląsku i zaciągnął się na statek wielorybniczy. W odrodzonej Polsce, która jeszcze nie miała jeszcze floty morskiej, walczył z bolszewikami na wodach Prypeci i Dniepru w szeregach Flotylli Pińskiej. Bił się tez na czele spieszonego oddziału marynarzy w III powstaniu śląskim.

Jan Kowalewski - inżynier wojskowy o uzdolnieniach matematycznych, który w 1919 roku złamał szyfr Armii Czerwonej i szybko stał się specjalistą od wywiadu radiowego i kryptologii. Kierowana przez niego służba radiowywiadowcza czytała bolszewickie depesze i miała walny udział w zwycięstwie w 1920 roku.


O autorze

Wojciech Lada, dziennikarz, historyk, publikował dziennikach i magazynach historycznych. Jest autorem popularnych książek: Polscy terroryści – o socjalistycznych bojówkach Piłsudskiego z czasów rewolucji 1905–1907; Bandyci z Armii Krajowej – o mniej heroicznych epizodach polskiej konspiracji zbrojnej w okresie drugiej wojny światowej; Pożytki z katorgi – o polskich zesłańcach, którzy na Syberii rozpoczęli prace naukowe i wzbogacili wiedzę na temat tego obszaru w zaskakująco wielkim stopniu.


Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: Dwudziestu wspaniałych
Twoja ocena
Ocena ogólna

Zamieszczenie recenzji nie wymaga logowania. Sklep nie prowadzi weryfikacji, czy autorzy recenzji nabyli lub użytkowali dany produkt.