Opinie o Nas
  • -20%

Equinoxe Infinity (Deluxe Box) (2CD/2Vinyl)

Dostępność:

295,99 zł 369,99 zł Oszczędzasz 74,00 zł
Specjalny box "Equinoxe Project" zawiera albumy „Equinoxe” i „Equinoxe Infinity” na CD, dwa 180g winyle, kartę do pobrania płyty oraz plakaty.


„Equinoxe Infinity” to długo oczekiwany sequel do słynnego albumu „Equinoxe” Jean-Michela Jarre’a, który ukazał się dokładnie czterdzieści lat wcześniej, 16 listopada 1978 roku. Płyta zawiera 10 zupełnie nowych utworów. Nowa część inspirowana jest relacją między ludzkością a nową technologią, zwłaszcza sztuczną inteligencją i zmianom, jakie zachodzą w nas w wyniku postępu technologicznego.

Okładkę albumu, również nawiązującą do ikonicznej okładki oryginału, zaprojektował Filip Hodas.

„W czasach, gdy winyl wraca na dobre, okładka ponownie zyskuje na znaczeniu i uwadze” – mówi Jean-Michel Jarre. Okładka »Equinoxe« zawsze była jedną z mych ulubionych. Czy te dziwne postaci nas obserwują? Patrzą w przestrzeń kosmiczną? Obserwują maszyny, czy zjawiska naturalne? Nie wiemy tego. Nie są straszne, ale są dziwne i tajemnicze. Wykorzystaliśmy ponownie motyw oryginalnego »Watchmena« na okładce, aby kontynuować tę historię”.

Filip Hodas stworzył dwie okładki - jedna pokazuje ludzkość w zgodzie z naturą i technologią, inna obrazuje strach i zniszczenie, które maszyny sieją we świecie. „Dzięki obu pracom, chcę zwrócić uwagę na dwa scenariusze, z którymi możemy mieć dziś do czynienia, z powodu naszej miłości i uzależnienia od innowacji i technologii. Muzyka na Equinoxe Infinity to soundtrack tych dwóch światów” – mówi kompozytor.

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Equinoxe Infinity (Deluxe Box) (2CD/2Vinyl)