Opinie o Nas

Esy-floresy dziecięce sukcesy. Program wychowania przedszkolnego

Dostępność:

10,05 zł 15,00 zł Oszczędzasz 4,95 zł
Wychowanie przedszkolne jest pierwszym zorganizowanym i planowym etapem edukacji, który wprowadza dziecko do życia w społeczeństwie. To w przedszkolu uczymy się podstawowych norm współżycia w grupie, zdobywamy wiedzę i kształcimy umiejętności.

Od jakości przedszkola, kwalifikacji nauczycieli oraz programu wychowania przedszkolnego zależy, czy przedszkole, do którego uczęszcza dziecko, będzie miejscem przyjaznym i wartościowym.

Głównym zadaniem programu wychowania przedszkolnego „Esy-floresy dziecięce sukcesy” jest wyzwalanie naturalnej dziecięcej spontaniczności. Tę spontaniczność warunkują dziecięce emocje i uczucia.

Sfera emocji małego dziecka jest tak samo ważna jak zaspokojenie podstawowych potrzeb każdego człowieka. Poczucie bezpieczeństwa, bezwarunkowa akceptacja, poznawanie własnych emocji i uczuć oraz sposoby radzenia sobie ze strachem i złością, szczęściem i radością pozwalają dziecku na wszechstronny, indywidualny rozwój.

Obecnie znaczącym problemem edukacji dziecka w przedszkolu jest akcentowanie procesu nauczania i niedocenianie procesu uczenia się wychowanka.

Dziecko, przychodząc do przedszkola, chce poznawać, zdobywać wiedzę oraz nabywać i doskonalić już posiadane umiejętności. Ma bowiem naturę badacza, ciągle poszukuje nowości, tworzy, konstruuje.

Nauczyciel ma więc za zadanie inspirować, towarzyszyć mu w rozwoju, udzielać niezbędnych wskazówek, pomagać, ale nie wyręczać. Wychowawca przede wszystkim powinien wspierać i motywować dziecko w dążeniu do celu.

Współczesne przedszkole ma więc za zadanie kłaść nacisk na uczenie się dziecka, a nie nauczanie go przez nauczyciela.

Więcej informacji
Data wydania 8 paź 2012
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Esy-floresy dziecięce sukcesy. Program wychowania przedszkolnego