Giordano: Andrea Chenier (DVD)

 

Dostępność:

Wysyłamy w 3 dni

Wysyłamy w 3 dni – to znaczy, że takiego towaru nie mamy na półce w magazynie i musimy go sprowadzić od naszych stałych dostawców. Czas deklarowany przez większość wydawców to 3 dni robocze. Może się zdarzyć, że produkt zostanie doręczony nam wcześniej i wtedy niezwłocznie nastąpi wysyłka Twojego zamówienia.

Zamówienia:0 - 99 PLN>99 PLNCzas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł0 zł1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online)7.99 zł0 zł1-2 dni robocze
InPost Paczkomaty - Paczka w Weekend (Płatność online)16.99 zł0 zł1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online)12.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem)13.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Wysyłka zagranicznaSprawdź szczegóły >
70,00 zł 79,99 zł Oszczędzasz 9,99 zł
Operę Giordana pt. „Andrea Chénier” po raz pierwszy można było zobaczyć w Mediolanie w 1896 roku, fabuła oparta jest na życiu rewolucyjnego poety –André Chéniera. Wciągnięty w wir rewolucji francuskiej, podczas Rządów Terroru, w 1794 roku stanął przed gilotyną jako jedna z ostatnich ofiar Robespierra. W operze Andrea zakochuje się w arystokratce Maddalenie di Coigny. Jego rywalem jest Carlo Gérard, służący pracujący w domu w Coigny, który zostaje wielkim rewulocjonistą.

Warner Classics prezentuje nagrania spektaklu z Covent Garden z 2015 roku na DVD i Blu-Ray. Ta "znakomicie zrealizowana produkcja" (The Independent), w reżyserii Sir David McVicara, to spektakl operowy zrobiony zgodnie z tradycją, z dużą obsadą, nastrojowymi dekoracjami, bogatymi strojami i wyrazistymi emocjami.

Na podium dyrygenckim stanął Sir Antonio Pappano, dyrektor muzyczny Royal House Opera. The New York Times chwalił jego trzymającą w napięciu interpretację partytury Giordano, jako "dynamiczną, pełną życia do granic możliwości”.

Tytułowa rola Andrea Chéniera wymaga wielkiej gwiazdy, wyjątkowego tenora. Jonas Kaufmann znakomicie sprostał wyzwaniu, debiutując w roli Chéniera. The Financial Times, porównujac Kaufmanna do portretu, autorstwa neoklasycznego malarza Jacques-Louis Davida powiedział: "On nigdy nie brzmiał lepiej ... Jego mroczny, tajemniczy głos tli się ciepłem zapału niespełnionego poety, a wysokie nuty rozbrzmiewają bez najmniejszego wysiłku".

Roli Maddaleny podjęła się holenderska sopranistka o wspaniałym, namiętnym głosie – Eva-Maria Westbroek, uwielbiana w Covent Garden wykonawczyni dzieł Pucciniego i jemu współczesnych. Partia walczącego z emocjami Gérarda wykonywana jest przez charyzmatycznego i mistrzowskiego technicznie serbskiego barytona – Zeljko Lucica, który otrzymał "największą owację" i "trafił w dziesiątkę" (The Telegraph) w "pięknie zaśpiewanym i znakomicie zagranym portrecie rewolucyjnego polityka"(The Guardian).

Imponująca obsada wspierana jest przez trzy potężne mezzosoprany: Denyce Graves jako Bersi, czarująca grą aktorską i barwą głosu wierna służąca Maddaleny; Rosalind Plowright (która jako sopran w 1980 roku wykonywała partię Maddaleny, a Jose Carreras śpiewał partię Chéniera w Royal Opera House) wcieliła się w rolę Contessy di Coigny, a urocza Elena Zilio została starą Madelon, która wysyła swego wnuka aby walczył za Rewolucję.

Z tych wszystkich istotnych elementów muzycznych i scenicznych tworzy się wybitne przedstawienie, które przywraca do życia porywający dramat Andrea Chénier.

Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: Giordano: Andrea Chenier (DVD)
Twoja ocena
Ocena ogólna

Zamieszczenie recenzji nie wymaga logowania. Sklep nie prowadzi weryfikacji, czy autorzy recenzji nabyli lub użytkowali dany produkt.

1. Vorspann
2. Andrea Chénier (Oper in 4 Akten) (Gesamtaufnahme)
3. Questo azzurro sofa (1. Akt)
4. Il giorno intorno gia s'inserra lentamente!
5. Soffoco, moro tutta chiusa
6. Passiamo la sera allegramente!
7. Signor Chénier?
8. Un di all'azzurro spazio
9. Perdonatemi! ... La notte il giorno portiamo
10. Per l'ex inferno! (2. Akt)
11. Roucher! - Chénier! ... Credi al destino?
12. Calligrafia invero femminil
13. Non mi saluti?
14. Ecco l'altare...
15. Eravate possente
16. Ora soave, sublime
17. Maddalena di Coigny!
18. Dumouriez traditore... Grazie, cittadini! (3. Akt)
19. Son la vecchia Madelon... Amici ancor cantiam
20. L'uccello e nella rete! ... Donnina innamorata
21. Nemico della Patria?
22. Or io rinnego il santo grido!
23. La mamma morta
24. E l'angelo si accosta
25. Andrea Chénier! ... Si, fui soldato
26. Udiami i testimoni! ... Qui la giustizia ha nome tirannia!
27. Cittadino, men duol (4. Akt)
28. Come un bel di di maggio
29. Viene a costei concesso
30. Vicino a te s'acqueta
31. Salvo una madre!
32. Applaus - Abspann