Hallgato

  • -15%
 

Dostępność:

Wysyłamy w 3 dni

Wysyłamy w 3 dni – to znaczy, że takiego towaru nie mamy na półce w magazynie i musimy go sprowadzić od naszych stałych dostawców. Czas deklarowany przez większość wydawców to 3 dni robocze. Może się zdarzyć, że produkt zostanie doręczony nam wcześniej i wtedy niezwłocznie nastąpi wysyłka Twojego zamówienia.

Zamówienia:0 - 99 PLN>99 PLNCzas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł0 zł1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online)7.99 zł0 zł1-2 dni robocze
InPost Paczkomaty - Paczka w Weekend (Płatność online)16.99 zł0 zł1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online)12.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem)13.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Wysyłka zagranicznaSprawdź szczegóły >
59,50 zł 69,99 zł Oszczędzasz 10,49 zł
Na albumie Hallgató, nagranym na żywo w sali koncertowej Uniwersytetu Muzycznego im. Franciszka Liszta w Budapeszcie, Ferenc Snétberger wraz z Keller Quartett, wybitny węgierski gitarzysta akustyczny i jego kwartet smyczkowy, występują razem i osobno w poruszającym i organicznie rozwijającym się programie, wypełnionym kompozycjami Snétbergera, Szostakowicza, Johna Dowlanda i Samuela Barbera. Utwór "In Memory of My People" Snétbergera, dedykowany jego przodkom pochodzenia romskiego i Sinti, to mocna i porywająca kompozycja, będąca zarówno pieśnią żałobną i pochwalną. VIII Kwartet Smyczkowy Szostakowicza, oddający hołd ofiarom wojny, został wykonany przez muzyków kwartetu z wielką wrażliwością i wyczuciem.

Subtelne aranżacje utworów Johna Dowlanda Snétberger wykonuje z Keller Quartett ("I saw my lady weep") oraz w duecie z wiolonczelistą László Fenyö ("Flow, my tears"). Keller Quartett wyraża pełnię tęsknoty zapisanej w Molto adagio Barbera z jego Kwartetu smyczkowego op. 11, a Snétberger tchnie nadzieję w czułym utworze na gitarę solo, "Your Smile". Finałowa "Rhapsody 1", z udziałem Snétbergera i kwintetu smyczkowego, jest nową aranżacją świetlistego motywu, pierwotnie napisanego przez Ferenca na potrzeby projektu filmowego o Romach. Całość jest niezwykle angażująca i trzymająca w napięciu. Album został nagrany w grudniu 2018 roku i wyprodukowany przez Manfreda Eichera.

Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: Hallgato
Twoja ocena
Ocena ogólna

Zamieszczenie recenzji nie wymaga logowania. Sklep nie prowadzi weryfikacji, czy autorzy recenzji nabyli lub użytkowali dany produkt.