Hattin 1187 (edycja specjalna)

  • -10%
 

Dostępność:

Wysyłamy w 24h

Wysyłamy w 24h – to znaczy, że taki produkt mamy w magazynie i wyślemy go w ciągu 24 godzin w dni robocze (1 dzień roboczy) od momentu złożenia zamówienia. Jeśli jednak zamówisz większą ilość takiego produktu, może się okazać, że nie mamy aż tylu egzemplarzy dostępnych 24h i będziesz musiał poczekać na niego dłużej niż 24h, o czym poinformujemy Cię w osobnym e-mailu.

Zamówienia:0 - 99 PLN>99 PLNCzas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł0 zł1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online)7.99 zł0 zł1-2 dni robocze
InPost Paczkomaty - Paczka w Weekend (Płatność online)16.99 zł0 zł1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online)12.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem)13.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Wysyłka zagranicznaSprawdź szczegóły >
35,90 zł 39,90 zł Oszczędzasz 4,00 zł
Fenomenalna publikacja, napisana przystępnym językiem, z dużą dbałością o szczegóły. Idealny przewodnik dla zainteresowanych dziejami krucjat. Wnikliwa praca poświęcona jest jednej z najważniejszych średniowiecznych bitew. Starcie pod Hattin doprowadziło do opanowania Jerozolimy przez sułtana muzułmanów Saladyna i upadku Królestwa Krzyżowców na Bliskim Wschodzie. Książka opowiada o kryzysie 1187 roku, przedstawia genezę konfliktu, jego przebieg oraz skutki dla ówczesnego świata. Opisuje główne postacie, armie Franków i Saracenów. Teksty źródłowe pozwalają czytelnikom poznać różne punkty widzenia na wydarzenia, prezentowane przez kronikarzy. Saladyn wysłał mameluków pod dowództwem Taki ad-Dina, by zablokowali drogę Frankom. Sam uderzył z całą mocą na ostatnią z kolumn. Rajmund wyrąbał sobie dalszą drogę, zadając muzułmanom spore straty. Zamykający szyk templariusze odpierali atak za atakiem, jednak – nie mogąc podołać wyzwaniu – wysłali posłańca do króla, błagając go o pomoc. Gwidon wstrzymał marsz i ruszył z odsieczą. Rycerze zaszarżowali, lecz muzułmanie nie podjęli walki. Uporządkowanie szyku łacinników zajęło wiele czasu. Konie odmawiały już posłuszeństwa. Lousignan, litując się nad konającymi ze zmęczenia wojownikami, zdecydował, że należy rozbić obóz. Ach! Boże wielki! Wojna skończona! To nasz grób! Królestwo, przepadło! – zakrzyknął Rajmund. Prawdopodobnie decyzja o wstrzymaniu marszu zadecydowała o wyniku całej bitwy.

Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: Hattin 1187 (edycja specjalna)
Twoja ocena
Ocena ogólna

Zamieszczenie recenzji nie wymaga logowania. Sklep nie prowadzi weryfikacji, czy autorzy recenzji nabyli lub użytkowali dany produkt.