



Opis
Druga połowa lat 70., a w szczególności tak zwany okres berliński, były w artystycznym życiu Davida Bowiego wyjątkowo udane, obfitujące w znakomite, klasyczne już dziś wydawnictwa. Fanów z pewnością ucieszy wiadomość, że płyty „Low”, „Heroes”, „Stage”, „Lodger” i „Scary Monsters (And Super Creeps)” ukazują się ponownie w wersjach zremasterowanych na CD, audiofilskich krążkach winylowych oraz jako pliki cyfrowe!
Okres od 1977 do 1980 roku wielu krytyków i fanów Davida Bowiego uważa na najbardziej kreatywny w całej, wspaniałej przecież, karierze Anglika. Pochodzące z tego czasu wydawnictwa studyjne i koncertowe to już dziś niekwestionowane klasyki. Chociażby tak zwana trylogia berlińska, która obejmuje albumy „Heroes”, „Low” i „Lodger” (powstałe przy wielkim wkładzie Briana Eno i Tony'ego Viscontiego). Wspomniany kilkuletni okres zamykaczwarty brytyjski numer jeden Bowiego, czyli nagrany w Nowym Jorku album „Scary Monsters (And Super Creeps)”, przed którym pojawiła się jeszcze świetna koncertówka „Stage”, zawierająca piosenki zarejestrowane w Filadelfii, Bostonie i Providence.
Wszystkie wymienione tytuły z lat 1977-1980 zostały zremasterowane i ukażą się na kompakcie, 180-gramowym, audiofilskim winylu oraz jako pliki cyfrowe (w tym specjalnie zmasterowane pod kątem sklepu iTunes oraz w wysokiej rozdzielczości formatach 24-bit/192kHz i 24-bit/96kHz).
Zremasterowane albumy przygotowano pierwotnie z myślą o zbiorczym wydawnictwie „A New Career In A New Town (1977 – 1982)”.
Część druga słynnej trylogii berlińskiej Davida Bowiego, powstała we współpracy z Brianem Eno i Tonym Viscontim. Płyta „Heroes” ukazała się zaledwie parę miesięcy po „Low”, jesienią 1977 roku. W całości nagrano ją w Hansa Studios w Berlinie. Gościnnie na gitarze zagrał na niej Robert Fripp z King Crimson. Tytułowa kompozycja stała się jednym z największych hitów Bowiego.
Producent/osoba odpowiedzialna za bezpieczeństwo produktu
Warner Music Polska Sp. z o.o.
Osmańska 11
02-823 Warszawa
kontakt@warnermusic.pl
225491800
Szczegóły
Lista utworów
1. Beauty And The Beast
2. Joe The Lion
3. "Heroes"
4. Sons Of The Silent Age
5. Blackout
6. V-2 Schneider
7. Sense Of Doubt
8. Moss Garden
9. Neuköln
10. The Secret Life Of Arabia
Recenzje
Produkt nie ma jeszcze recenzji.
Zamieszczenie recenzji nie wymaga logowania. Sklep nie prowadzi weryfikacji, czy autorzy recenzji nabyli lub użytkowali dany produkt.