I`m Not Here

  • nowość
  • Kategorie: Muzyka / alternatywna
  • Wykonawca: Alex Izenberg
  • Nośnik: CD
  • Ilość nośników: 1
  • Producent: Domino
  • EAN: 887833014325
  • Data wydania: 2022-05-20
    Jest to data ukazania się towaru w danej wersji na rynku
 

Dostępność:

Wysyłamy w 5-7 dni

Wysyłamy w 5-7 dni – to znaczy, że takiego produktu nie mamy na półce w magazynie i musimy go sprowadzić od naszych stałych dostawców. Czas deklarowany przez większość wydawców to 5-7 dni roboczych. Może się zdarzyć, że produkt zostanie doręczony nam wcześniej i wtedy niezwłocznie nastąpi wysyłka Twojego zamówienia.

Zamówienia:0 - 99 PLN>99 PLNCzas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł0 zł1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online)7.99 zł0 zł1-2 dni robocze
InPost Paczkomaty - Paczka w Weekend (Płatność online)16.99 zł0 zł1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online)12.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem)13.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Wysyłka zagranicznaSprawdź szczegóły >
65,50 zł 70,50 zł Oszczędzasz 5,00 zł
Czytając o Alexie Izenbergu, można natknąć się na powtarzające się zwroty, słowa takie jak "enigmatyczny" i "samotny", stosowane w odniesieniu do autora piosenek z Los Angeles. Izenberg wykracza poza te krótkie opisy i na swoim trzecim albumie, majestatycznym i kwiecistym, popowym "I'm Not Here", dokonuje paradoksalnej i wizjonerskiej sztuczki: całkowicie znika, a jednocześnie ujawnia więcej siebie niż kiedykolwiek wcześniej.Podobnie jak debiutancki, wydany w 2016 roku "Harlequin" i jego ambitna kontynuacja z 2020 roku, "Caravan Château", nowy album zawiera znużony światem styl ulubionych artystów Izenberga z lat 70., takich jak Harry Nilsson, John Lennon, Randy Newman i Lou Reed . Materiał został nagrany w Tropico Studios, wyprodukowany przez Izenberga i Grega Hartuniana, zmasterowany przez Dave'a Cooleya w Elysian Masters w Los Angeles w Kalifornii, a jego pełne rozmachu aranżacje instrumentów smyczkowych i dętych drewnianych - dzięki współpracy z Dave'em Longstrethem z Dirty Projectors - przywodzą na myśl technicolorowy rozmach Vana Dyke Parksa.

Czerpiąc inspirację z twórczości pisarza i teologa Alana Wattsa, który pisał i mówił o życiu jako dramacie, w którym zakładamy i zdejmujemy maski (lub wcielamy się w różne osoby), aby dopasować się do danej chwili, Izenberg w swoich nowych utworach wykuwa ścieżki prowadzące do uniwersalnej świadomości, zachowując przy tym poczucie zabawy. Przechodząc między tymi trybami, piosenki Izenberga przywołują jeden ze słynnych cytatów Wattsa: "Nie masz obowiązku być tą samą osobą, którą byłeś pięć minut temu". Co znamienne, na okładce albumu znajduje się surowy obraz maski, co jest ukłonem w stronę zmiennego poczucia tożsamości, które Izenberg eksploruje na płycie. "Przede wszystkim, moją największą inspiracją podczas pisania tej płyty była idea jokera, tego, który może być dowolną kartą w talii" - wyjaśnia Izenberg.

Izenberg otwarcie mówi o swojej diagnozie schizofrenii paranoidalnej i nie unika w swojej muzyce skomplikowanych tematów: złamanego serca, zagubienia i żalu. Praca nad "I'm Not Here" rozpoczęła się na dobre po śmierci jego psa i najlepszego przyjaciela, Larksa, nazwanego tak na cześć "Larks' Tongues in Aspic", albumu King Crimson z 1973 roku, jednego z ulubionych zespołów Izenberga. Kiedy świat wokół niego się zawalił, a jego wierny towarzysz odszedł, Izenberg pogrążył się głęboko w sobie i swojej wyobraźni, szukając ucieczki i wytchnienia.

Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: I`m Not Here
Twoja ocena
Ocena ogólna

Zamieszczenie recenzji nie wymaga logowania. Sklep nie prowadzi weryfikacji, czy autorzy recenzji nabyli lub użytkowali dany produkt.

1.Ivory
2.Gemini Underwater
3.Egyptian Cadillac
4.Breathless Darkness
5.Broadway
6.Our Love Remains
7.Ladies Of Rodeo
8.Sorrows Blue Tapestry
9.Juniper & Lamplight
10.Sea of Wine