Opinie o Nas

Imigrant na Wyspach – jak odnalazłem się w UK

Dostępność:

33,00 zł 39,90 zł Oszczędzasz 6,90 zł
Osobista książka o życiu w Wielkiej Brytanii. Opowieść o tym, jak wygląda każdy kolejny dzień polskiego emigranta ekonomicznego. Jak my – Polacy – odnajdujemy się w kulturze brytyjskiej, a jak kultura brytyjska odnajduje się z nami.


Relacja reporterska, żywcem wycięta z osobistych doświadczeń autora i osób, które spotkał na miejscu. Autor spędził już prawie pięć lat na Wyspach. Początkowo mieszkał w Anglii. Kiedy pierwsze starcie z kulturą brytyjską miał już za sobą, postanowił przenieść się do Irlandii Północnej. Tam odkrył, że ta specyficzna część Zjednoczonego Królestwa rządzi się swoimi własnymi prawami. Dowiedział się, że IRA, terroryści i konflikt etniczno-religijny pomiędzy sąsiadami nie jest jedynie wzmianką w podręczniku historii, a problemem dnia codziennego. I wszystko musiał zacząć od początku.


Książka jest opisem relacji polsko – brytyjsko – irlandzkich. Można ją również traktować jako swoistego rodzaju poradnik, jak odnaleźć się na Wyspach. Zawiera solidną porcję wskazówek i opis wszystkich najważniejszych aspektów życia w angielskim świecie:

• od pracy począwszy – dlaczego magistrom opłaca się wyjeżdżać na zmywak;

• przez język angielski – jak radzą sobie na Wyspach osoby bez jakiejkolwiek jego znajomości;

• mieszkanie – od ciasnego pokoju po mały domek pośród północnoirlandzkich szeregowców;

• pogodę – stabilnie deszczową;

• krajobrazy – niezmiennie piękne;

• po historię – burzliwą i kłopotliwą.


Książka odpowiada również na podstawowe pytanie ostatnich czasów: Jak to wszystko łączy się z osławionym BREXITEM? Słowem, każdy znajdzie tutaj coś dla siebie: od siarczystego humoru po całą serię ciekawych osobowości wpasowanych w wiecznie zaskakujący brytyjski świat.

Więcej informacji
Data wydania 28 maj 2018
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Imigrant na Wyspach – jak odnalazłem się w UK