Inkwizycja w Królestwie Polskim i księstwach śląskich

 

Dostępność:

Wysyłamy w 24h

Wysyłamy w 24h – to znaczy, że taki produkt mamy w magazynie i wyślemy go w ciągu 24 godzin w dni robocze (1 dzień roboczy) od momentu złożenia zamówienia. Jeśli jednak zamówisz większą ilość takiego produktu, może się okazać, że nie mamy aż tylu egzemplarzy dostępnych 24h i będziesz musiał poczekać na niego dłużej niż 24h, o czym poinformujemy Cię w osobnym e-mailu.

Zamówienia:0 - 99 PLN>99 PLNCzas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł0 zł1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online)7.99 zł0 zł1-2 dni robocze
InPost Paczkomaty - Paczka w Weekend (Płatność online)16.99 zł0 zł1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online)12.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem)13.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Wysyłka zagranicznaSprawdź szczegóły >
34,50 zł 42,00 zł Oszczędzasz 7,50 zł
Inkwizycja – to słowo od wieków wywołuje ogromne kontrowersje. Część osób widzi w inkwizytorach bezlitosnych strażników mających na celu utrzymać władzę i wpływy Kościoła katolickiego. Natomiast inni są przekonani o uświęconej roli inkwizytorów, dzięki którym udało się utrzymać względny ład społeczny i religijny w okresie średniowiecza.

Ocenę Autor zostawił Czytelnikom, zaś sam skupił się na przedstawieniu źródeł historycznych, które jednoznacznie potwierdzają, że na obszarze metropolii gnieźnieńskiej przesłuchano kilkaset osób podejrzanych o herezję lub czary. W większości przypadków przesłuchiwanych wypuszczano na wolność po uprzednim wymierzeniu pokuty i publicznym wyrzeczeniu się oskarżonych herezji. Znacznie gorzej potoczył się los pozostałych…

Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: Inkwizycja w Królestwie Polskim i księstwach śląskich
Twoja ocena
Ocena ogólna

Zamieszczenie recenzji nie wymaga logowania. Sklep nie prowadzi weryfikacji, czy autorzy recenzji nabyli lub użytkowali dany produkt.