
Opis
„Czy dobrze nam zdobywać góry? Góry zdobywa się nam bardzo dobrze. Wiatr chłonie się młodą, a nawet starą piersią wspaniale i tak samo depcze się chmury stopą prężną. Góry to niewyczerpane źródło dobrej energii i życiowej siły nawet wtedy, gdy już wiemy, że się ich nie zdobywa, że to one nas zdobyły swoim ogromem, przestrzenią i obojętnością. Duma czy nawet pycha płynąca z pierwszych górskich „zdobyczy” ustępuje miejsca poczuciu małości w kontakcie z naprawdę wielkimi wyzwaniami lub nieokiełznanymi żywiołami przyrody. Dobrze nam zdobywać góry, bo rodzajów satysfakcji w górach jest wiele. Kontakt z przyrodą, przyjaźń czy tylko poczucie wspólnoty, przygoda, walka do upadłego, sportowe wyzwania, rywalizacja, sukcesy i sława nawet w małym środowisku…” (fragment)
Jak dobrze nam zdobywać góry
„Jak dobrze nam zdobywać góry” to niezwykły zbiór anegdot, wspomnień oraz opowieści tatrzańskich, które przenoszą czytelnika w świat górskich przygód. Autor Ludwik Wilczyński, w towarzystwie ilustracji Witolda Sasa-Nowosielskiego, ukazuje magię gór i ich wpływ na nasze życie.
Dla kogo jest ta książka?
- Miłośnicy gór i turystyki górskiej
- Osoby szukające inspiracji do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu
- Entuzjaści anegdot i opowieści z życia wziętych
- Osoby pragnące zbliżyć się do natury i zrozumieć jej potęgę
- Wszyscy, którzy cenią sobie humor i rozrywkę w literaturze
Co zyskasz dzięki tej publikacji?
- Przyjemność z lektury pełnej humoru i refleksji
- Nowe spojrzenie na góry jako źródło energii i inspiracji
- Możliwość odkrycia różnorodnych aspektów górskich przygód
- Wzbogacenie wiedzy o relacjach międzyludzkich w kontekście wspólnego zdobywania szczytów
- Motywację do podejmowania własnych wyzwań w górach
Kluczowe tematy i obszary
- Górskie przygody i doświadczenia
- Relacje międzyludzkie w kontekście wspólnego zdobywania gór
- Refleksje na temat natury i jej potęgi
- Humor i anegdoty związane z turystyką górską
- Wyzwania i satysfakcja płynąca z aktywności na świeżym powietrzu
O Autorach
Ludwik Wilczyński to autor znany z pasji do gór i umiejętności opowiadania o swoich doświadczeniach. Witold Sas-Nowosielski, jako ilustrator, wzbogaca teksty o piękne wizualizacje, które oddają ducha górskich przygód.
O Wydawcy
Wydawnictwo Stapis specjalizuje się w publikacjach związanych z turystyką, przyrodą oraz literaturą rozrywkową. Dzięki swojemu doświadczeniu i pasji do literatury, dostarcza czytelnikom wartościowe i inspirujące książki.
Producent/osoba odpowiedzialna za bezpieczeństwo produktu
Wydawnictwo Stapis Anna Pisarek
Floriana 2a
40-288 Katowice
biuro@stapis.com.pl
605963179
Szczegóły
Recenzje
5,0(1)
Masz ten produkt?
Zamieszczenie recenzji nie wymaga logowania. Sklep nie prowadzi weryfikacji, czy autorzy recenzji nabyli lub użytkowali dany produkt.
doskonala książka
wiktor szłapacki
książka po prostu świetna,nic dodać nic ująć.Ludwiku,niezwłocznie,napisz następna
wiktor szłapacki
(0)30.03.2021 16:18
doskonala książka
książka po prostu świetna,nic dodać nic ująć.Ludwiku,niezwłocznie,napisz następna
Recenzja była pomocna?
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7