
Opis
Ten podręcznik to kontynuacja NOWEJ edycji podręczników z klasy 1.
W podręczniku NOWE Ponad słowami dla klasy 2 część 1, obejmującym epokę romantyzmu, szczególny nacisk położono na dostosowanie do możliwości ucznia oraz systematyczne przygotowanie do matury.
Zadania maturalne ze wskazówkami – stopniowo oswajają z wymaganiami egzaminacyjnymi.
Konteksty i motywy przy utworach literackich – pomagają lepiej zrozumieć lektury.
Kształcenie językowe – przykłady z życia codziennego ułatwiają zrozumienie omawianych zagadnień.
Nauka tworzenia wypowiedzi krok po kroku – praktyczne porady i wzorcowe wypowiedzi wspierają w rozwijaniu umiejętności samodzielnego tworzenia tekstu.
Język polski. NOWE Ponad słowami 2. Część 1. Podręcznik. Zakres podstawowy i rozszerzony
Podręcznik "Język polski. NOWE Ponad słowami 2. Część 1" to kompleksowe narzędzie edukacyjne, które wspiera uczniów w nauce języka polskiego na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Oferuje nowoczesne podejście do nauczania, które łączy teorię z praktycznymi ćwiczeniami, umożliwiając uczniom rozwijanie umiejętności językowych w sposób przystępny i angażujący.
Dla kogo jest ta książka?
- Uczniowie szkół średnich uczący się języka polskiego
- Nauczyciele języka polskiego poszukujący nowoczesnych materiałów dydaktycznych
- Rodzice wspierający dzieci w nauce języka polskiego
- Osoby przygotowujące się do matury z języka polskiego
Co zyskasz dzięki tej publikacji?
- Kompleksowe materiały: Podręcznik zawiera różnorodne teksty, ćwiczenia i zadania, które rozwijają umiejętności językowe.
- Wsparcie w nauce: Dzięki przystępnemu językowi i klarownym wyjaśnieniom, uczniowie łatwiej przyswajają wiedzę.
- Przygotowanie do matury: Materiały są dostosowane do wymagań egzaminacyjnych, co ułatwia skuteczne przygotowanie się do matury.
- Interaktywne podejście: Podręcznik zachęca do aktywnego uczestnictwa w lekcjach poprzez różnorodne formy pracy.
Kluczowe tematy i obszary:
- Gramatyka i ortografia języka polskiego
- Analiza tekstów literackich i nieliterackich
- Umiejętności komunikacyjne i interpretacyjne
- Przygotowanie do egzaminów maturalnych
- Rozwój umiejętności pisania i czytania ze zrozumieniem
O Autorach
Anna Cisowska, Joanna Kościerzyńska, Helena Kusy, Aleksandra Wróblewska, Małgorzata Chmiel, Anna Równy – zespół doświadczonych nauczycieli i specjalistów w dziedzinie języka polskiego, którzy stworzyli podręcznik z myślą o potrzebach uczniów i nauczycieli.
O Wydawcy
Nowa Era – renomowane wydawnictwo edukacyjne, które od lat dostarcza innowacyjne materiały dydaktyczne, wspierające proces nauczania i uczenia się w polskich szkołach.
Opis wygenerowany automatycznie na podstawie analizy cech publikacji przez system AI. Nasz algorytm dokonał samodzielnej syntezy korzyści płynących z tej książki, aby dostarczyć Ci rzetelny wgląd w jej zawartość bez udziału człowieka. Szybka informacja prosto z metadanych produktu.
Producent/osoba odpowiedzialna za bezpieczeństwo produktu
Nowa Era Spółka z o.o.
Aleje Jerozolimskie 146D
02-305 Warszawa
nowaera@nowaera.pl
58322-45-45
Szczegóły
Recenzje
Produkt nie ma jeszcze recenzji.
Zamieszczenie recenzji nie wymaga logowania. Sklep nie prowadzi weryfikacji, czy autorzy recenzji nabyli lub użytkowali dany produkt.
Nasza cena:47,28 zł
Cena sugerowana przez wydawcę: 51,90 zł
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9+








