Knaifel: Lukomoriye

  • -15%
 

Dostępność:

Wysyłamy w 3 dni

Wysyłamy w 3 dni – to znaczy, że takiego towaru nie mamy na półce w magazynie i musimy go sprowadzić od naszych stałych dostawców. Czas deklarowany przez większość wydawców to 3 dni robocze. Może się zdarzyć, że produkt zostanie doręczony nam wcześniej i wtedy niezwłocznie nastąpi wysyłka Twojego zamówienia.

Zamówienia:0 - 69,99 PLN>69,99 PLNCzas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł0 zł1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online)4.99 zł0 zł1-2 dni robocze
InPost Paczkomaty - Paczka w Weekend (Płatność online)16.99 zł0 zł1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online)12.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem)13.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online)4.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem)4.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Wysyłka zagranicznaSprawdź szczegóły >
59,50 zł 69,99 zł Oszczędzasz 10,49 zł
1. O Comforter
2. A mad tea-party
3. Bliss
4. This Child
5. Confession
6. O Lord of all my life
7. O Heavenly King
8. Lukomoriye
"Choć muzyka Knaifela nie należy do najłatwiejszych w odbiorze, jej piękna, złudna prostota jest krzepiąca. Oleg Malov rozumie ją doskonale. Nie tylko każdy dźwięk, ale i każda pauza, mają tu swoje własne miejsce i czas." - Martin Adams, Irish Times

Czwarty album z muzyką rosyjskiego kompozytora, który ukazuje się nakładem ECM New Series, to być może jego najszerzej zakrojone dzieło. Muzyka świecka swobodnie miesza się tu z muzyką sakralną.

Na krążku znajdziemy dwie modlitwy Prayers to the Holy Spirit, we wzruszający sposób wykonane przez Lege Artis Choir. Żona kompozytora, Tatiana Melentieva, śpiewa Bliss – kompozycję opartą na poemacie Aleksandra Puszkina, a Piotr Mogunov wykonuje O Lord of All My Life (A Poem and a Prayer).

Oleg Malov – artysta od ponad 30 lat związany z twórczością Alexandra Knaifela, akompaniuje obojgu śpiewakom, sam grając w kolejnych czterech utworach na fortepian solo: surrealistycznym A mad tea party, utrzymanym w klimacie Alicji w Krainie Czarów, This Child, A Confession oraz tytułowym Lukomoriye – spokojnym, wręcz magicznym utworze.

Muzyka na tym krążku bywa figlarna, czasem nabożna, innym razem – liryczna. Album jest świadectwem pełnej eklektyzmu wyobraźni Knaifela.

"Muzyka pochodzi stamtąd" – powiedział Knaifel, wskazując na niebo. "Zadaniem kompozytora jest jej wysłuchanie i spisanie".

Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: Knaifel: Lukomoriye
Twoja ocena
Ocena ogólna