Opinie o Nas

Kolekcja Muzeum Narodowego - Boznańska

  • Kategorie: Muzyka / klasyczna
  • Nośnik: CD
  • Ilość nośników: 1
  • Producent: Warner Music Group
  • EAN: 825646148073
  • Data wydania: 2015-02-23
    Jest to data ukazania się towaru w danej wersji na rynku

Dostępność:

Produkt niedostępny

Produkt niedostępny – produkt nie jest obecnie osiągalny u żadnego z naszych dostawców. Zawsze możliwy jest dodruk, wznowienie lub reedycja tytułu, o ile wydawca podejmie taką decyzję. Dzięki bieżącej aktualizacji naszej oferty planowana data ponownej sprzedaży takiego tytułu znajdzie się przy jego opisie.

Zamówienia: 0 - 69,99 PLN > 69,99 PLN Czas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł 0 zł 1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online) 4.99 zł 0 zł 1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online) 12.99 zł 0 zł 3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem) 13.99 zł 0 zł 3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online) 4.99 zł 0 zł 1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem) 4.99 zł 0 zł 1 dzień roboczy
Paczka w RUCHU (Płatność online) 7.99 zł 0 zł 2-3 dni robocze
Wysyłka zagraniczna Sprawdź szczegóły >
16,50 zł 19,99 zł Oszczędzasz 3,49 zł
Związki Olgi Boznańskiej z muzyką sięgają głębiej, niż tylko w świat wyobraźni odbiorców jej sztuki. Muzyka gościła w jej domu od dziecka, a do ulubionego repertuaru wybitnej malarki należała przede wszystkim twórczość Fryderyka Chopina. W wywiadzie udzielonym Marcinowi Samlickiemu w 1925 r. Boznańska wspomina m.in. o ulubionym „Preludium deszczowym”. Z zachowanych źródeł wiemy także, że w jej domu grywał sam Rubinstein, a artystka chadzała także na koncerty Ignacego Jana Paderewskiego.

W kompilacji zestawione zostały fortepianowe kompozycje Fryderyka Chopina (w wykonaniu Piotra Anderszewskiego) oraz Ignacego Jana Paderewskiego (w interpretacji Katarzyny Borek). Album prezentuje znane i uwielbiane przez melomanów nagrania jednego z najwybitniejszych polskich pianistów – Piotra Anderszewskiego. W jego wykonaniu słyszymy m.in. Mazurek cis-moll op. 63 nr 3, Mazurek f-moll op. 63 nr 2, Balladę f-moll op. 52 czy Poloneza fis-moll op. 44. Interesującym uzupełnieniem repertuaru są rzadko wykonywane miniaturowe arcydzieła Ignacego Jana Paderewskiego (pianisty, kompozytora i wybitnego polityka, walczącego o niepodległość naszego kraju), pochodzące ze znakomicie przyjętej płyty Katarzyny Borek.

Płyta powiązana jest z wystawą zatytułówaną „Olga Boznańska”, którą można oglądać w Muzeum Narodowym w Warszawie w dniach od 26 lutego do 2 maja 2015 r., zorganizowaną przez Muzeum Narodowe w Krakowie we współpracy z Muzeum Narodowym w Warszawie i przy wyjątkowym wsparciu ze strony Musée d'Orsay.

Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: Kolekcja Muzeum Narodowego - Boznańska
Twoja ocena
Ocena ogólna