Kroniki ewakuacji

 

Dostępność:

Produkt niedostępny

Produkt niedostępny – produkt nie jest obecnie osiągalny u żadnego z naszych dostawców. Zawsze możliwy jest dodruk, wznowienie lub reedycja tytułu, o ile wydawca podejmie taką decyzję. Dzięki bieżącej aktualizacji naszej oferty planowana data ponownej sprzedaży takiego tytułu znajdzie się przy jego opisie.

Zamówienia:0 - 99 PLN>99 PLNCzas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł0 zł1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online)7.99 zł0 zł1-2 dni robocze
InPost Paczkomaty - Paczka w Weekend (Płatność online)16.99 zł0 zł1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online)12.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem)13.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Wysyłka zagranicznaSprawdź szczegóły >
27,00 zł 29,00 zł Oszczędzasz 2,00 zł
Wyjechać czy mimo wszystko zostać, gdy wokół trwa exodus? Dylematy dobrze sytuowanych bohaterów z klasy średniej, których do emigracji skłania nie sytuacja ekonomiczna, lecz duszna atmosfera moralna kraju. Nie potrafią odnaleźć się w społeczeństwie pogrążonym w głębokim kryzysie społecznym i politycznym.
Literacki debiut ukraińskiej pisarki emigracyjnej z Kanady. Zbiór opowiadań, które łączy wątek losów paczki przyjaciół z czasów wczesnej młodości. W tle poruszająca historia rodzinna, której początki tkwią głęboko w radzieckiej przeszłości. Spora dawka sarkazmu i czarnego humoru. Książka uznana za bestseller rynku internetowego na obszarze rosyjskojęzycznym.


O autorce:


Margarita Wodecka (ur. 1974) – pochodząca z Ukrainy emigracyjna pisarka tworząca w języku rosyjskim, programistka, doktor nauk technicznych. Mieszka i pracuje w Kanadzie. W swoim „dawnym życiu”, jak określa czasy sprzed emigracji, nosiła inne nazwisko. Ze względu na sytuację polityczną na Ukrainie unika prezentacji swojego wizerunku. Autorka także trylogii „Człowiek z drugiego brzegu” (2021), reprezentującej nurt fantastyki socjologicznej.


Fragment książki:


– Powiedz mi szczerze – poprosiła Swieta. – Ty jesteś obywatelem naszego kraju? To znaczy, w razie czego zostaniesz tu?
– Oczywiście, że nie – przyznał Misza. – Jestem opanowanym człowiekiem, ale... izraelski paszport zawsze mam w kieszeni. Borszczewski zresztą też.
– A ty? – zwróciła się do Sani.
– Żartujesz? Ja nawet przez chwilę nie byłem tu obywatelem. Swój radziecki paszport od razu zamieniłem na inny, sensowny.
Spojrzała na Margo.
– Na razie jestem obywatelką, ale mam pozwolenie na pobyt w pewnym pięknym kraju.
– Wychodzi na to, że wy wszyscy mądrzy i bogaci siedzicie na walizkach – uniosła się pijana Swieta. –
Jeśli ta przeklęta wojna będzie się ciągnęła, wszyscy wyjedziecie, a my, idioci, zostaniemy.

Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: Kroniki ewakuacji
Twoja ocena
Ocena ogólna

Zamieszczenie recenzji nie wymaga logowania. Sklep nie prowadzi weryfikacji, czy autorzy recenzji nabyli lub użytkowali dany produkt.