Twoja lokalizacja: Księgarnia internetowaKsiążki > Mali bogowie. O znieczulicy polskich lekarzy

Mali bogowie. O znieczulicy polskich lekarzy

Autor: Paweł Reszka

-36%
Wydawca:Czerwone i Czarne
Typ okładki:okładka miękka
Liczba stron:296
Wymiary:14x22.5 cm
EAN:9788377002827
Data wydania:11-04-2017
Kategorie:literatura faktu > felieton i reportaż
Opis:

Dlaczego lekarze nie widzą w tobie człowieka? Paweł Reszka, wybitny dziennikarz, autor świetnie przyjętej książki „Chciwość“, opowieści o tym jak nas naciągają banki, tym razem wszedł za kulisy szpitali. Zatrudnił się jako sanitariusz. To, co tam usłyszał i to, co zobaczył przeraziło nawet jego. Obojętność wobec cierpienia jest wszechogarniająca.

Recenzje

Początkujący

 
 (0)
 (0)
Oceń wypowiedź:

Zapowiadało sie ciekawie, miałem nadzieje dowiedzieć sę nieco więcej na temat pracy lekarzy- co otrzymałem? Prawie trzysta stron, calkiem przyjemnego w czytaniu, narzekania na system oraz na zbyt małe zarobki. Dowiedziałem się też, iż większość lekarzy to pracoholicy, bedacy po trzy dni na dyżurach (bez przerwy), reszta pragnie dorobić sie ogromnej fortuny na byciu specjalistą, a zaledwie garstka chce tak naprawde leczyć ludzi i zarazem godnie żyć. Przynajmniej ja to tak odebrałem, jako osoba, która niechętnie odwiedza lekarzy.
Książka ta, pomogła mi w zrozumieniu tego środowiska i zasad jakie tam działają. Teraz już wiem, dlaczego wizyty u lekarzy mają tak odległe terminy, a prywatnie jest drogo i czasem też trzeba troche czekać. To jest biznes, nie niesienie pomocy za opłatą. Młodzi lekarze chcą sie kształcić w danej specjalizacji by być dobrymi lekarzami i sporo zarabiać, a starsi koledzy widzą w nich tylko konkurencje i nie chca szkolić nowych by nie wygryźli ich z biznesu. Mało lekarzy= dużo pacjentów w kolejce i wysokie ceny. Człowiek nagle nie ozdrowieje, pójdzie do lekarza prędzej czy później i albo zaplaci prywatnie, albo zapłaci za niego NFZ.
Zgadzam sie z przekazem tej książki, system jest zły, ale nie da sie go naprawić, dopóki zachłanni lekarze, nie przestana negować wszelkich zmian na korzyść pacjentów.
Czy poleciłbym komuś te książke? Pewnie! To trzeba przeczytać samemu, osobiście wycignąć wnioski i zrozumiec na swój sposób jak działają lekarze w naszym kraju. Nie jest to lektura, która naładuje nas niesamowicie pozytywną energią, nie jest to też dzieło, które podniesie nas na duchy, ale jest to wiele stron tekstu, ukazującego jakimi wartościami kierują sie ludzie, jak bardzo system niszczy mlodych lekarzy i dzięki takiej wiedzy, możemy wykreować swoją opinię na temat tego zawodu, do którego lgnie tak wiele młodych ludzi.
Dziękuję.

Autor: bombajestem