Kuźniak Scores Barański

 

Dostępność:

Wysyłamy w 24h

Wysyłamy w 24h – to znaczy, że taki produkt mamy w magazynie i wyślemy go w ciągu 24 godzin w dni robocze (1 dzień roboczy) od momentu złożenia zamówienia. Jeśli jednak zamówisz większą ilość takiego produktu, może się okazać, że nie mamy aż tylu egzemplarzy dostępnych 24h i będziesz musiał poczekać na niego dłużej niż 24h, o czym poinformujemy Cię w osobnym e-mailu.

Zamówienia:0 - 99 PLN>99 PLNCzas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł0 zł1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online)7.99 zł0 zł1-2 dni robocze
InPost Paczkomaty - Paczka w Weekend (Płatność online)16.99 zł0 zł1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online)12.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem)13.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Wysyłka zagranicznaSprawdź szczegóły >
43,00 zł 46,50 zł Oszczędzasz 3,50 zł
Trzy wyjątki z długiej opowieści, jaką jest artystyczna przyjaźń Henryka Kuźniaka i Andrzeja Barańskiego. Niepublikowana wcześniej na płytach muzyka z trzech filmów fabularnych zrealizowanych w latach 90. ubiegłego stulecia: „Dwa księżyce”, „Horror w Wesołych Bagniskach” i „Dzień wielkiej ryby”. Liryczne tematy, gorące rumby i nocne koszmary. I jeszcze jeden dowód na wszechstronność muzyki Henryka Kuźniaka.

Współpraca Henryka Kuźniaka z Andrzejem Barańskim to opowieść rozciągnięta na kilka dekad, wyrażająca się w ilustracjach do krótkich metraży, dokumentów, teatrów telewizji, ale też ponadczasowych fabuł (m.in. „Niech cię odleci mara”, „Kobieta z prowincji”, „Kramarz”). Liryczno-filozoficzne opowieści Barańskiego, skąpane w ciepłych kolorach prowincji, dla Henryka Kuźniaka okazały się idealnym i plastycznym materiałem do ilustrowania – zarówno pełną zapamiętywalnych melodii muzyką orkiestrową czy rozrywkową, ale też eksperymentalną sonorystyką, eksploatującą i przetwarzającą możliwości brzmieniowe orkiestry. Nagrania zrealizowane do filmów „Dwa księżyce”, „Horror w Wesołych Bagniskach” oraz „Dzień wielkiej ryby” bronią się także doskonale bez obrazu – czego niniejszy album jest najpełniejszym dowodem.

Materiał został zremasterowany z oryginalnych taśm z archiwum kompozytora. W książeczce poza fotosami z filmów i zdjęciami kompozytora znalazł się obszerny tekst pióra Łukasza Maciejewskiego. Album ukazuje się z okazji 11. edycji festiwalu Grand Prix Komeda w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie Henryk Kuźniak otrzyma nagrodę za całokształt twórczości.

Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: Kuźniak Scores Barański
Twoja ocena
Ocena ogólna

Zamieszczenie recenzji nie wymaga logowania. Sklep nie prowadzi weryfikacji, czy autorzy recenzji nabyli lub użytkowali dany produkt.