
Opis
Pewnego dnia 1941 roku siostra Jolanta zrozumiała, że to, co robi dla zamkniętych w getcie przyjaciół, nie wystarczy, aby ich ocalić. „Będę pomagać inaczej”, postanawia, i narażając życie swoje i ogromnej siatki ludzi, którzy myślą jak ona, codziennie ratuje kilkoro dzieci. Ich lista, umieszczona w zwykłej butelce po mleku, którą Jolanta zakopuje pewnego dnia pod jabłonką, liczy… dwa i pół tysiąca dzieci!
„Ja tylko próbowałam żyć po ludzku… To przecież nic takiego. Każdy by tak zrobił. Trzeba podać rękę tonącemu. Nawet, jeśli nie umie się pływać, zawsze jakoś można pomóc. Nauczył mnie tego mój tatuś…”
Poznajcie historię życia Ireny Sendlerowej.
Listy w butelce – Opowieść o Irenie Sendlerowej
„Listy w butelce” to poruszająca historia Ireny Sendlerowej, która w czasach II wojny światowej, narażając własne życie, ratowała dzieci z warszawskiego getta. Dzięki odwadze i determinacji, stała się symbolem nadziei i humanitaryzmu w najciemniejszych czasach.
Dla kogo jest ta książka?
- Dzieci w wieku 9-12 lat
- Rodzice i opiekunowie szukający wartościowych lektur dla swoich pociech
- Nauczyciele i wychowawcy pragnący wprowadzić młodzież w tematykę historii i empatii
- Osoby zainteresowane biografiami inspirujących postaci
Co zyskasz dzięki tej publikacji?
- Przybliżenie historii Ireny Sendlerowej i jej niezwykłych czynów
- Wzbudzenie w dzieciach empatii i zrozumienia dla trudnych tematów historycznych
- Inspirację do działania i pomagania innym w trudnych sytuacjach
- Możliwość rozmowy o wartościach takich jak odwaga, solidarność i humanitaryzm
Kluczowe tematy i obszary
- Historia II wojny światowej
- Humanitaryzm i pomoc potrzebującym
- Empatia i odwaga w obliczu zagrożenia
- Biografia Ireny Sendlerowej
O Autorze
Anna Czerwińska-Rydel to uznana autorka książek dla dzieci, która w swoich publikacjach często porusza ważne tematy historyczne i społeczne. Jej twórczość charakteryzuje się wrażliwością oraz umiejętnością przystosowania trudnych tematów do zrozumienia przez młodszych czytelników.
O Wydawcy
Wydawnictwo Literatura to renomowany wydawca, który specjalizuje się w publikacjach dla dzieci i młodzieży. Dzięki starannie dobranym tytułom, wspiera rozwój młodych czytelników, oferując im wartościowe i inspirujące lektury.
Producent/osoba odpowiedzialna za bezpieczeństwo produktu
WYDAWNICTWO LITERATURA W.W.JĘDRZEJCZYK SPÓŁKA JAWNA
ul. Srebrna 41
91-334 Łódź
handlowy@wydawnictwoliteratura.pl
42 630 25 17
Szczegóły
Recenzje
Produkt nie ma jeszcze recenzji.
Zamieszczenie recenzji nie wymaga logowania. Sklep nie prowadzi weryfikacji, czy autorzy recenzji nabyli lub użytkowali dany produkt.
Seria







































































