Live In Neckargemubd 1978 - From Town Called

 

Dostępność:

Wysyłamy w 24h

Wysyłamy w 24h – to znaczy, że taki produkt mamy w magazynie i wyślemy go w ciągu 24 godzin w dni robocze (1 dzień roboczy) od momentu złożenia zamówienia. Jeśli jednak zamówisz większą ilość takiego produktu, może się okazać, że nie mamy aż tylu egzemplarzy dostępnych 24h i będziesz musiał poczekać na niego dłużej niż 24h, o czym poinformujemy Cię w osobnym e-mailu.

Zamówienia:0 - 99 PLN>99 PLNCzas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł0 zł1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online)7.99 zł0 zł1-2 dni robocze
InPost Paczkomaty - Paczka w Weekend (Płatność online)16.99 zł0 zł1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online)12.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem)13.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Wysyłka zagranicznaSprawdź szczegóły >
38,50 zł Oszczędzasz 6,49 zł

Najniższa cena z 30 dni przed wprowadzeniem ceny aktualnej: 44,99 zł.

Drugi z albumów z archiwalnej "kolorowej serii" przyniósł zapis występu w centrum rehabilitacyjnym dla osób niepełnosprawnych ruchowo w Neckargemund w północnej Badenii-Wirtembergii 23 lutego 1978.

Wśród koncertowych archiwów SBB jest to trzeci – po Sopocie i Roskilde – zapis występu zespołu zarejestrowany w roku 1978. I zarazem, w momencie wydania płyty, był najobszerniejszym dokumentem ciekawego okresu w historii SBB – okresu pomiędzy "Follow My Dream" a "Welcome". Tą drugą płytę reprezentuje wczesna wersja zespołowego evergreenu "Walkin’ Around The Stormy Bay" – utwór ten (tradycyjnie z Lakisem na drugiej perkusji) ma w pierwszej części uboższą brzmieniowo formę, partie syntezatora są prostsze i mniej finezyjne niż w późniejszych wykonaniach i w wersji studyjnej; otrzymaliśmy w ten sposób ciekawy szkic, surową wersję wstępną klasycznej już kompozycji. Przez kilka miesięcy, jakie minęły od premiery "Follow My Dream", obie zawarte na tej płycie suity (wykonane w Neckargemund w całości!) uległy pewnym aranżacyjnym zmianom, co zapowiada już "Reanimation": między innymi pojawia się tu bardzo fajna solówka gitary na tle repetycyjnego, monotonnego pulsu syntezatora. Zresztą, Lakis bardzo chętnie wysuwa się z gitarowymi, ekspresyjnymi solówkami na pierwszy plan, choćby w wieńczącym suitę "Follow My Dream" fragmencie tytułowym, zagranym mocniej, bardziej dynamicznie, a przy tym swobodniej niż na płycie studyjnej.

Pomiędzy obie czteroczęściowe suity zespół wcisnął zaś utwór niezwykły. Bardzo nastrojowy, subtelny duet gitarowo-fortepianowy zatytułowano "Szczęśliwi z miasta N." – właśnie na cześć widzów owego koncertu, którzy – mimo przykuwającego do wózków kalectwa – zaimponowali Skrzekowi niezwykłą pogodą ducha.

W drugiej części koncertu mamy zaś dość swobodną strukturę i płynne, spontaniczne przechodzenie z tematu na temat, jakie znamy z płyt koncertowych z Budapesztu czy Getyngi: najpierw luźno, fantazyjnie panowie rozgrywają sobie wstęp do suity "Ze słowem biegnę do Ciebie", potem fragment "Odejścia" który znamy pod tytułem "Born To Die", finał "Odejścia" przechodzący w perkusyjną solówkę Piotrowskiego, potem druga część "Wiosennych chimer" – a skoro tak, to na finał zasadniczej części koncertu mamy repryzę finałowego tematu "Walkin’ Around The Stormy Bay", porywająco spinającą całość efektowną klamrą. Potem jeszcze na bis "Shake Baby" i już na sam koniec króciutka repryza "Freedom With Us".

Bardzo ciekawy i obszerny dokument koncertowy. Choć jakość dźwięku jest dość surowa, nieco bootlegowa – zapis koncertu z Neckargemund to dla fana SBB wydawnictwo bardzo cenne. Jak zresztą (prawie) każda płyta z "kolorowej serii".

Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: Live In Neckargemubd 1978 - From Town Called
Twoja ocena
Ocena ogólna

Zamieszczenie recenzji nie wymaga logowania. Sklep nie prowadzi weryfikacji, czy autorzy recenzji nabyli lub użytkowali dany produkt.

1. Walkin’ Around The Stormy Bay (Skrzek)
2. Going Away: 2. Freedom With Us (Skrzek, Milik)
3. 3rd Reanimation (Skrzek)
4. Going Away (Skrzek, Brodowski)
5. (Żywiec) Mountain Melody (Skrzek)
6. Szczęśliwi z miasta N. (Skrzek)
7. Follow My Dream: 7. Wake Up-Światłowód (Skrzek)
8. W kołysce dłoni Twych (Ojcu) (Skrzek, Matej, Brodowski)
9. Growin’ (Skrzek)
10. Follow My Dream (Skrzek, Brodowski)
11. Ze słowem biegnę do Ciebie – intro (Skrzek)
12. Wołanie o brzęk szkła (Born To Die) (Skrzek)
13. Odejście (Finał) (Skrzek)
14. Drums (Piotrowski)
15. Wiosenne chimery (II) (Skrzek)
16. Shake Baby (Skrzek)
17. Freedom With Us (Skrzek)