Mahler: Wunderhorn-Lieder, Symphony No. 10

 

Dostępność:

Wysyłamy w 3 dni

Wysyłamy w 3 dni – to znaczy, że takiego towaru nie mamy na półce w magazynie i musimy go sprowadzić od naszych stałych dostawców. Czas deklarowany przez większość wydawców to 3 dni robocze. Może się zdarzyć, że produkt zostanie doręczony nam wcześniej i wtedy niezwłocznie nastąpi wysyłka Twojego zamówienia.

Zamówienia:0 - 99 PLN>99 PLNCzas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł0 zł1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online)7.99 zł0 zł1-2 dni robocze
InPost Paczkomaty - Paczka w Weekend (Płatność online)16.99 zł0 zł1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online)12.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem)13.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Wysyłka zagranicznaSprawdź szczegóły >
70,00 zł 79,99 zł Oszczędzasz 9,99 zł
Gustawa Mahlera oraz Monachijską Filharmonię wiele ze sobą łączy. Utwory kompozytora są bardzo ważną częścią repertuaru orkiestry, w jego dziełach znajdziemy zarówno cechy XIX-wiecznych austriacko-niemieckich tradycji muzycznych, jak i modernizmu XX wieku.

W swojej 125-letniej historii Filharmonia w Monachium wypracowała swoje charakterystyczne brzmienie i wyspecjalizowała się w wykonywaniu muzyki niemieckiej. Czerpała korzyści z bliskiej współpracy z wieloma wybitnymi dyrygentami, dokonując premier utworów Brucknera i Mahlera – między innymi jego słynnej VIII Symfonii.

Współpracowała z największymi solistami i kompozytorami każdego pokolenia. Wśród jej ostatnich dyrektorów znalazły się takie osobowości jak: Rudolph Kempe, Sergiu Celibidache, James Levine, Christian Thielemann i Lorin Maazel. We wrześniu 2015 roku stanowisko dyrektora muzycznego objął Valery Gergiev, który dodatkowo uruchomił zakrojony na szeroką skalę program medialny.

Mimo że jak dotąd ściśle współpracował z orkiestrami i salami operowymi na całym świecie (m.in. LSO, Metropolitan Opera, Pacific Music Festival, Rotterdam Philharmonic i Teatr Maryjski), Gergiev nigdy wcześniej nie zajmował stałego miejsca w orkiestrze w Niemczech.

Od czasu, gdy w wieku 24 lat wygrał Karajan Competition (dyrygując utworami Beethovena), zaczął budować swoją światową pozycję jako specjalista od muzyki rosyjskiej i francuskiej. W ciągu ostatnich 20 lat ugruntował swoją pozycję jeszcze jako interpretator muzyki niemieckiej, wykonując utwory Mahlera, Brucknera, Wagnera i Straussa - muzykę, która z kolei jest bardzo bliska sercu repertuarowi Munich Philharmonic.

Objęcie przez Gergieva stanowiska zbiegło się z uruchomieniem przez orkiestrę szerokiego programu medialnego. Orkiestra tworzy obszerną bazę materiałów wideo i mediów cyfrowych, inicjując partnerstwa w sektorze telewizyjnym i w mediach cyfrowych, aby tworzyć i rozpowszechniać swoje wyjątkowe koncerty na całym świecie, współpracując przy tym z wieloma partnerami, w tym z: Warner Music Group, Mezzo i Medici TV.

Ponadto za wysoce udany rebranding orkiestra odebrała ostatnio nagrodę Cannes Lions Award for Best Creative Design.

Ponadto orkiestra uruchomiła również MPHIL 360° – coroczny weekendowy festiwal, który stał się ważnym wydarzeniem w kalendarzu kulturalnym Monachium. Koncerty rozłożone na trzy dni, obejmują zarówno utwory klasyczne, jak i inne gatunki muzyki.

Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: Mahler: Wunderhorn-Lieder, Symphony No. 10
Twoja ocena
Ocena ogólna

Zamieszczenie recenzji nie wymaga logowania. Sklep nie prowadzi weryfikacji, czy autorzy recenzji nabyli lub użytkowali dany produkt.

1. Des Knaben Wunderhorn: Der Schildwache Nachtlied
2. Des Knaben Wunderhorn: Wer hat dies Liedlein erdacht
3. Des Knaben Wunderhorn: Rheinlegendchen
4. Des Knaben Wunderhorn: Wo die schönen Trompeten blasen
5. Des Knaben Wunderhorn: Lied des Verfolgten im Turm
6. Des Knaben Wunderhorn: Das Irdische Leben
7. Des Knaben Wunderhorn: Der Tamboursg'sell
8. Des Knaben Wunderhorn: Urlicht
9. Symphony No. 10: Adagio