Manto And Madrigals

  • -13%
 

Dostępność:

Wysyłamy w 24h

Wysyłamy w 24h – to znaczy, że taki produkt mamy w magazynie i wyślemy go w ciągu 24 godzin w dni robocze (1 dzień roboczy) od momentu złożenia zamówienia. Jeśli jednak zamówisz większą ilość takiego produktu, może się okazać, że nie mamy aż tylu egzemplarzy dostępnych 24h i będziesz musiał poczekać na niego dłużej niż 24h, o czym poinformujemy Cię w osobnym e-mailu.

Zamówienia:0 - 99 PLN>99 PLNCzas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł0 zł1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online)7.99 zł0 zł1-2 dni robocze
InPost Paczkomaty - Paczka w Weekend (Płatność online)16.99 zł0 zł1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online)12.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem)13.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Wysyłka zagranicznaSprawdź szczegóły >
65,50 zł 74,99 zł Oszczędzasz 9,49 zł
Wspólny album Thomasa Zehetmaira i Ruth Killius „Manto and Madrigal” to zapis recitalu, który skrzypek i altowiolistka wykonują na koncertach od kilku lat. Materiał zarejestrowano w maju 2009 roku w radiowym studio rozgłośni DRS w Zurychu. Recital wypełniły przede wszystkim kompozycje współczesne (Killius, Maxwell Davies, Scelsi). Złożyły się nań tak różnorodne dzieła jak mikrotonalne „Manto” Scelsiego (w której Killius zarówno śpiewa jak i gra na altówce), wczesny utwór Bartoka, kompozycja ucznia Schoenberga, Greka Skalkottasa, trzy drobiazgi napisane specjalnie dla Zehetmaira i Killius przez Heinza Holligera, madrygały Martinů oraz utwór Maxwella Daviesa, oparty na muzyce ludowej z Orkad. Na bis duet zagrał kompozycję Johannesa Nieda.

Thomas Zehetmair jako solista wykonuje zarówno muzykę barokową (wykonywaną zgodnie z regułami historycznymi) jak kompozycje współczesne. Współpracował z największymi orkiestrami i wybitnymi dyrygentami. Był pierwszym wykonawcą koncertów skrzypcowych Jamesa Dillona oraz Hansa-Jürgena von Bose. Komplet sonat Euge`ne Ysaye oraz 24 Kaprysy, op. 1 Paganiniego w jego wykonaniu zebrały pochwały krytyki. „Zehetmairowi udało się połączyć wszystkie sprzeczności i przeciwieństwa w jedną, spójną i pełną inwencji całość. Jego gra jest przekonywująca, pewna siebie, muzykalna i instynktowna. Wierzy się w każdy zagrany przez niego dźwięk.” - The Guardian w recenzji płyty z muzyką Ysaye. Thomas Zehetmair jest również dyrektorem muzycznym Northern Sinfonia.
Ruth Killius brała udział w prawykonaniach Kwartetu obojowego Elliotta Cartera oraz Trio smyczkowego Briana Ferneyhougha (wraz z muzykami Ensemble Contrechamps z Genewy). W latach 1993-1996 była pierwszą altowiolistką Cameraty Bern. Jako solistka występowała z Boston Symphony Orchestra, Residentie Orkest Den Haag, Basler Sinfonie Orchester, Budapest Festival Orchestra, Vienna Chamber Orchestra, MDR Symphony Orchestra, Orchestra Ensemble Kanazawa, a także z Australian Chamber Orchestra.
Thomas Zehetmair i Ruth Killius założyli Zehetmair Quartet w 1994 roku. Grupa należy do najważniejszych zespołów kameralnych na świecie. Ich wykonania I i III Kwartetu smyczkowego Schumana zostały uhonorowane statuetką Gramophone (w kategorii Nagranie roku). Ich ostatni album (IV kwartet Hindemiha i V Bartoka) zdobył nagrodę Diapason d'Or de l'Année.

Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: Manto And Madrigals
Twoja ocena
Ocena ogólna

Zamieszczenie recenzji nie wymaga logowania. Sklep nie prowadzi weryfikacji, czy autorzy recenzji nabyli lub użytkowali dany produkt.

1. Ó min flaskan fria
2. Manto for viola solo and female voice (1957) - I
3. Manto for viola solo and female voice (1957) - II
4. Manto for viola solo and female voice (1957) - III
5. Drei Skizzen for violin and viola (2006) - 1. Pirouettes harmoniques
6. Drei Skizzen for violin and viola (2006) - 2. Danse dense
7. Drei Skizzen for violin and viola (2006) - 3. Cantique a` six voix
8. Duo (canon) for 2 violins, without opus; without Sz. (1902)
9. Duo for violin and viola - I. Allegro vivo
10. Duo for violin and viola - II. Andante
11. Duo for violin and viola - III. Ben ritenuto
12. Midhouse Air
13. Three Madrigals for Violin and Viola Op.H 313 - I. Poco allegro
14. Three Madrigals for Violin and Viola Op.H 313 - II. Poco andante
15. Three Madrigals for Violin and Viola Op.H 313 - III. Allegro
16. Zugabe