Metro 2033

 

Dostępność:

Produkt niedostępny

Produkt niedostępny – produkt nie jest obecnie osiągalny u żadnego z naszych dostawców. Zawsze możliwy jest dodruk, wznowienie lub reedycja tytułu, o ile wydawca podejmie taką decyzję. Dzięki bieżącej aktualizacji naszej oferty planowana data ponownej sprzedaży takiego tytułu znajdzie się przy jego opisie.

Zamówienia:0 - 99 PLN>99 PLNCzas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł0 zł1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online)7.99 zł0 zł1-2 dni robocze
InPost Paczkomaty - Paczka w Weekend (Płatność online)16.99 zł0 zł1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online)12.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem)13.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Wysyłka zagranicznaSprawdź szczegóły >
30,00 zł Oszczędzasz 10,00 zł

„Metro 2033” to pierwsza z części legendarnej trylogii post-apo „Metro” Dmitra Glukhovsky’ego. Kup ją na stronie księgarni internetowej Świata Książki już teraz.


„Metro 2033” to pierwsza z powieści otwierających kultową trylogię uniwersum postapokaliptycznego „Metro” autorstwa moskiewskiego pisarza Dmitra Glukhovsky’ego. Opowiada ona o losach mieszkańców rosyjskiego metra, którzy mieszkają w nim od przeszło 20 lat, kiedy to w 2013 roku świat musiał zmierzyć się z wybuchem wojny atomowej. Stołeczne metro jest jednym z niewielu bezpiecznych miejsc na terenie Rosji – niemal cały teren został bowiem skażony promieniowaniem radiotwórczym, które do dziś stanowi dla ludności śmiertelne niebezpieczeństwo.


Każdy dzień życia w metrze to walka o przetrwanie – w tunelach brakuje naturalnego światła i energii elektrycznej, a niemal wszystkie niezbędne środki są dostarczane przez stalkerów mieszkających na powierzchni. Nieustanne spory prowadzą również ze sobą 3 wrogie frakcje zamieszkujące oddalone od siebie części metra – Hanza, Linia Czerwona oraz tak zwana Czwarta Rzesza, jawnie sympatyzująca z ruchami nazistowskimi. Artem, czyli młody mieszkaniec metra, staje przed śmiertelnie groźnym zadaniem – w krótkim czasie musi bowiem przedostać się do legendarnej stacji Polis, aby przekazać mieszkańcom informację o nowym niebezpieczeństwie. Jak poradzi sobie z tym wyzwaniem? Rozwiązanie przyniesie wiele zaskoczeń…


Dmitry Glukhovsky


Dmitry Glukhovsky to autor, któremu międzynarodową popularność przyniosło wydanie postapokaliptycznego uniwersum science-fiction pt. „Metro”. Pierwszą z powieści cyklu, czyli „Metro 2033”, wydał, mając zaledwie 26 lat. Szkic do niej zaczął tworzyć już jako nastolatek. Inspiracją była dla niego codzienna podróż metrem, jaką przemierzał, jeżdżąc do szkoły. Jako młody chłopak dużo podróżował – przez pewien czas mieszkał m.in. w Izraelu i we Francji.


Po powrocie do Rosji pracował jako akredytowany przez rosyjski rząd dziennikarz, współtworząc kanał telewizyjny Russia Today. Jest także stałym felietonistą takich pism, jak Playboy czy Harper’s Bazaar. Kariera telewizyjna nie przeszkodziła mu dalszych w pracach nad uniwersum „Metra”. W 2009 ukazało się „Metro 2034”, a sześć lat później wieńczące cykl „Metro 2035”. Na rynku wydawniczym pojawiło się jeszcze jak dotąd kilka innych utworów jego autorstwa, które niemal z miejsca trafiły na szczyty europejskich list bestsellerów. Należą do nich takie pozycje, jak „Czas zmierzchu”, „FUTU.RE” czy „Outpost”.


Glukhovsky jest również pomysłodawcą międzynarodowego projektu literackiego o nazwie „Metro 2033”. Do współtworzenia kolejnych części opisujących losy mieszkańców moskiewskiego metra zaproszono najwybitniejszych pisarzy – także polskiego pochodzenia. Pomysł ten okazał się ogromnym sukcesem, co przypieczętowało pozycję Glukhovsky’ego jako jednego z najważniejszych pisarzy science-fiction w historii literatury.
Obecnie Glukhovsky jest aktywnym działaczem na rzecz demokratyzacji życia społecznego w Rosji. Wraz z innymi pisarzami młodego pokolenia sprzeciwia się działaniom rosyjskich władz, zwracając uwagę na ich autorytarny sposób rządzenia i zachęcając mieszkańców do większego zaangażowania na rzecz swojego kraju.

Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: Metro 2033
Twoja ocena
Ocena ogólna

Zamieszczenie recenzji nie wymaga logowania. Sklep nie prowadzi weryfikacji, czy autorzy recenzji nabyli lub użytkowali dany produkt.