Młody Stalin

 

Dostępność:

Wysyłamy w 24h

Wysyłamy w 24h – to znaczy, że taki produkt mamy w magazynie i wyślemy go w ciągu 24 godzin w dni robocze (1 dzień roboczy) od momentu złożenia zamówienia. Jeśli jednak zamówisz większą ilość takiego produktu, może się okazać, że nie mamy aż tylu egzemplarzy dostępnych 24h i będziesz musiał poczekać na niego dłużej niż 24h, o czym poinformujemy Cię w osobnym e-mailu.

Zamówienia:0 - 99 PLN>99 PLNCzas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł0 zł1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online)7.99 zł0 zł1-2 dni robocze
InPost Paczkomaty - Paczka w Weekend (Płatność online)16.99 zł0 zł1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online)12.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem)13.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Wysyłka zagranicznaSprawdź szczegóły >
Nasza cena 34,93 zł

Józef Stalin to bez wątpienia jedna z najbardziej przerażających, ale i fascynujących postaci w historii XX-ego wieku. Dowiedz się o nim więcej już dziś dzięki książce „Młody Stalin” Simona Sebaga Montefiore.

„Młody Stalin” – pozycja obowiązkowa dla każdego, kto chce lepiej zrozumieć Rosję


„Młody Stalin” Simona Sebaga Montefiore to kontynuacja jego bestsellerowej książki „Stalin: dwór czerwonego cara”. Tym razem autor przenosi nas do czasów młodości Iosifa Wissarionowicza Dżugaszwila, kreśląc niezwykły obraz terenów Kaukazu, gdzie urodził się i wychowywał przyszły zbrodniarz. Nie jest to jednak fabularyzowana powieść. Książka ta jest bowiem owocem ponad 10-letnich badań historycznych autora i tygodni spędzonych w archiwach takich miast, jak Moskwa, Batumi, Tbilisi, Paryż, Londyn, Kraków czy Kalifornia. Jej skutkiem jest pogłębiony portret psychologiczny Stalina oraz osób, które miały najbardziej znaczący wpływ na jego dorastanie.
Jakie czynniki miały wpływ na takie, a nie inne ukształtowanie się osobowości Stalina? Jaką rolę w życiu nastoletniego Dżugaszwila odegrała jego rodzina, a jaką przyjaciele? Czy jego zachowanie odbiegało znacząco od jego rówieśników? To tylko kilka rzeczy, na które we wnikliwy sposób odpowiada Simon Sebag Montefiore na kartach swojej nowej książki.

„Młody Stalin” – wstrząsająca literatura faktu


„Młody Stalin” to pozycja, która została ciepło przyjęta zarówno przez zwykłych czytelników, jak i osoby zajmujące się na co dzień badaniami na temat czasów sowieckiej Rosji. O jej wysokich walorach publicystycznych świadczyć może szereg pozytywnych recenzji, jakie ukazały się tuż po jej publikacji. Jedną z nich jest wypowiedź Roberta Service’a, który na łamach „Sunday Timesa” napisał, że „Montefiore stworzył świetnie udokumentowane studium terrorystycznych początków wielkiego dyktatora. Jego książka skrzy się anegdotą i mnóstwo w niej nowych faktów. Imponujące dzieło historyczne.”

Simon Sebag Montefiore


Simon Sebag Montefiore to autor utworów o tematyce historycznej. Absolwent uniwersytetu w Cambridge. Jego szczególnym zainteresowaniem cieszy się obszar byłego Związku Radzieckiego. Największe uznanie czytelników i krytyków przyniosła mu książka „Młody Stalin”, za którą nagrodzony został tak prestiżowymi nagrodami jak Le Grand Prix de Biographie Prizes i Los Angeles Times Biography Prize.

Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: Młody Stalin
Twoja ocena
Ocena ogólna

Zamieszczenie recenzji nie wymaga logowania. Sklep nie prowadzi weryfikacji, czy autorzy recenzji nabyli lub użytkowali dany produkt.