
Opis
Ewa Sztompke - licencjonowana przewodniczka po Warszawie, pilotka wycieczek, autorka bloga WawaManiak. Od wielu lat związana z turystyką miejską. Wielbicielka Warszawy, po której z pasją oprowadza turystów, dzieląc się z nimi wiedzą o swoim mieście. Opowiada zarówno o zabytkach i historii Warszawy, jak i o ludziach, którzy tę historię tworzyli. Pokazuje miasto od nieco innej strony. Obok dobrze znanych staromiejskich ulic, Łazienek czy Wilanowa zabiera turystów również w praskie zaułki, zapomniane rewiry Śródmieścia, Woli, Żoliborza. Profesjonalizm przewodnicki łączy z anegdotą i humorem.
Nietuzinkowe historie pomników Warszawy – Odkryj tajemnice stołecznych monumentów
Zapraszam do fascynującej podróży po Warszawie, gdzie pomniki opowiadają swoje historie. Ewa Sztompke, znana warszawska przewodniczka, w swojej książce „Nietuzinkowe historie pomników Warszawy” odkrywa przed czytelnikami nieznane opowieści o ponad osiemdziesięciu monumentach, które zdobią stolicę. To idealna lektura dla miłośników historii i kultury Warszawy.
Dla kogo jest ta książka?
- Miłośnicy Warszawy i jej historii
- Turyści pragnący poznać miasto z innej perspektywy
- Osoby interesujące się sztuką i architekturą
- Rodziny z dziećmi, które chcą odkrywać miasto w ciekawy sposób
- Studenci i badacze kultury miejskiej
Co zyskasz dzięki tej publikacji?
- Wgląd w historię warszawskich pomników i postaci, które w nich uwieczniono
- Inspirację do wspólnych wędrówek po stolicy
- Możliwość odkrywania mniej znanych zakątków Warszawy
- Praktyczne informacje o lokalizacjach pomników
- Wzbogacenie wiedzy o kulturze i sztuce Warszawy
Kluczowe tematy i obszary
- Historia warszawskich pomników
- Postacie historyczne uwiecznione w monumentach
- Nieznane historie i anegdoty związane z pomnikami
- Architektura i sztuka w przestrzeni miejskiej
- Turystyka miejska i przewodnictwo
O Autorze
Ewa Sztompke to licencjonowana przewodniczka po Warszawie, pilotka wycieczek oraz autorka popularnego bloga WawaManiak. Związana z turystyką miejską od wielu lat, z pasją oprowadza turystów po stolicy, dzieląc się swoją wiedzą o zabytkach, historii oraz ludziach, którzy tworzyli to niezwykłe miasto.
O Wydawcy
Wydawnictwo Veda specjalizuje się w publikacjach związanych z kulturą i sztuką, oferując czytelnikom bogaty wybór książek, które przybliżają różnorodne aspekty życia miejskiego oraz historii. Dzięki ich staraniom, pasjonaci literatury mogą odkrywać nowe horyzonty i zgłębiać fascynujące tematy.
Opis wygenerowany automatycznie na podstawie analizy cech publikacji przez system AI. Nasz algorytm dokonał samodzielnej syntezy korzyści płynących z tej książki, aby dostarczyć Ci rzetelny wgląd w jej zawartość bez udziału człowieka. Szybka informacja prosto z metadanych produktu.
Szczegóły
Recenzje
Produkt nie ma jeszcze recenzji.
Zamieszczenie recenzji nie wymaga logowania. Sklep nie prowadzi weryfikacji, czy autorzy recenzji nabyli lub użytkowali dany produkt.
Nasza cena:44,50 zł
Cena sugerowana przez wydawcę: 54,00 zł
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9+








