Niezwykłe kobiety w nauce

  • -30%
  • Zapowiedź
  • Polecamy
 

Dostępny od:

2022-10-14

2022-10-14 – to znaczy, że dany tytuł jest zapowiedzią lub jest planowany jego dodruk i jeszcze nie pojawił się w sprzedaży, ale możemy już przyjmować na niego zamówienia. W informacji o produkcie podajemy zaplanowaną przez wydawcę datę premiery / dodruku. Przy wyliczaniu terminu realizacji zamówienia zawierającego zapowiedzi / dodruki, musisz zatem brać pod uwagę zaplanowaną datę pojawienia się produktu na rynku + czas potrzebny nam na sprowadzenie produktu od dostawcy + czas dostawy.

Zamówienia:0 - 99 PLN>99 PLNCzas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł0 zł1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online)7.99 zł0 zł1-2 dni robocze
InPost Paczkomaty - Paczka w Weekend (Płatność online)16.99 zł0 zł1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online)12.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem)13.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Wysyłka zagranicznaSprawdź szczegóły >
34,93 zł 49,90 zł Oszczędzasz 14,97 zł

Kolejna książka bestsellerowej pisarki Iwony Kienzler poruszająca tak bliską autorce tematykę kobiet i ich roli w historii. Już dziś możesz ją kupić w księgarni Świat Książki.


Historie niezwykłych kobiet nauki, które zmieniły świat


„Gorsza płeć? Kobiety przez długie lata były systematycznie spychane na margines życia intelektualnego, a przez wieki zabraniano im studiować na uczelniach.
Matki, strażniczki domowego ogniska, czułe i posłuszne żony – przez wieki uznawano, że to jedyne słuszne role społeczne dla kobiet. Robienie kariery, zwłaszcza w nauce, zarezerwowane było dla mężczyzn.
Długo pokutujący pogląd, że kobiecy mózg jest gorzej przystosowany do przyswajania wiedzy, mający swoje źródła jeszcze w czasach starożytnych, sprawiał, że przedstawicielkom płci pięknej wielokrotnie zabraniano kształcenia się, a gdy już dopuszczono kobiety do studiowania, wciąż nie pozwalano im prowadzić prac naukowych. Sytuacja zmieniła się w XX wieku i od tego czasu coraz więcej pasjonatek może otwarcie zajmować się nauką i odnosić na tym polu nie mniejsze sukcesy niż mężczyźni.
Dziś coraz rzadziej traktuje się kobiety jako gorszą płeć, jednak nie zawsze mamy świadomość, ile osiągnięć im faktycznie zawdzięczamy. O takich właśnie kobietach, tych niedocenianych przez historię, ale także tych uznanych, opowiada ta książka.


Iwona Kienzler


Znana pisarka i popularyzatorka historii, autorka ponad stu książek.
Pasjonuje ją życie wielkich Polaków, których chętnie przybliża nam jako zwykłych ludzi, z ich słabościami i dziwactwami. Szczególnie bliska jest jej kobieca perspektywa – w swoich książkach ukazuje często zapomniany lub niedoceniany wpływ kobiet na bieg wydarzeń i decyzje mężczyzn na szczytach władzy.


Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: Niezwykłe kobiety w nauce
Twoja ocena
Ocena ogólna

Zamieszczenie recenzji nie wymaga logowania. Sklep nie prowadzi weryfikacji, czy autorzy recenzji nabyli lub użytkowali dany produkt.