Opinie o Nas

Niezwykłe życie skóry

  • -30%
  • Zapowiedź
  • Polecamy

Dostępny od:

25,83 zł 36,90 zł Oszczędzasz 11,07 zł
Pierwsza popularnonaukowa książka, która porusza temat naszego najbardziej niedocenionego narządu w ujęciu medycznym, psychologicznym i socjologicznym.


Skóra to nasz największy narząd. Widzimy ją, dotykamy jej i żyjemy w niej każdego dnia. Jest środowiskiem fascynującego i bogatego świata mikroorganizmów. Skóra jest niezbędna dla naszego zdrowia, a wręcz nieodzowna dla przeżycia. To właśnie na nią najpierw zwracamy uwagę, gdy na kogoś patrzymy. Jest niezwykle ważna dla poczucia indywidualności.

Co wiemy o skórze? Co sprawia, że skóra się starzeje? Jak dieta wpływa na naszą skórę? Dlaczego nie możemy wywołać łaskotek u samych siebie?


Doktor Monty Lyman zabiera nas w podróż – naukową, socjologiczną i historyczną – po skórze, która jest najbardziej niedocenianym i najsłabiej zbadanym narządem, a także pokazuje, że jest ona znacznie bardziej wytrzymała i skomplikowana, niż to sobie wyobrażamy.


Ekscytujące wprowadzenie do mało znanego mikroskopijnego wszechświata i poznanie nowego, utalentowanego pisarza

„Sunday Times”


Doktor Monty Lyman studiował na Uniwersytecie Oxfordzkim, w Birmingham oraz na Imperial College w Londynie. Pracował w wiodącym na świecie laboratorium dermatologicznym, był wykładowcą na studiach licencjackich. Jest laureatem wielu nagród w zakresie dermatologii oraz publikacji medycznych i był prelegentem na wielu międzynarodowych konferencjach.

W 2017 roku Colin Thuborn, przewodniczący Królewskiego Towarzystwa Literackiego, przyznał mu Wilfred Thesiger Travel Writing Award za raport z wyprawy badawczej do Tanzanii poświęconej problemom dermatologicznym. Mieszka w Oxfordzie, w Anglii.

Więcej informacji
Data wydania 15 kwi 2020
Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: Niezwykłe życie skóry
Twoja ocena
Ocena ogólna