
Opis
Autor bestsellerowych thrillerów igra z gatunkiem.
Powieść, która zaskakuje do ostatnich stron…
Po tragicznej śmierci rodziców czternastoletni Richard Elauved trafia do zapyziałego miasteczka Ballantyne, gdzie zamieszkuje z ciotką i wujem.
W szkole musi mierzyć się z opinią wyrzutka, a gdy znika jego kolega z klasy Tom, Richard zostaje głównym podejrzanym.
Chłopak jest przekonany, że Tom zniknął w budce telefonicznej na skraju lasu, jednak nikt mu nie wierzy. Nikt oprócz Karen - intrygującej outsiderki, która zachęca go do badania poszlak ignorowanych przez policję. Numer, pod który Tom dzwonił z budki, prowadzi Richarda do opuszczonego domu. W jego oknie widzi przerażającą twarz i od tego momentu zaczyna słyszeć głosy…
Kiedy kolejny kolega z klasy przepada bez śladu, Richard musi zachować trzeźwość umysłu i udowodnić swoją niewinność. Czy wygra z mrocznymi siłami, które opętały Ballantyne?
Producent/osoba odpowiedzialna za bezpieczeństwo produktu
Publicat S.A.
ul. Chlebowa 24
61-003 Poznań
publicat@publicat.pl
616529252
Szczegóły
Recenzje
3,0(1)
Masz ten produkt?
Zamieszczenie recenzji nie wymaga logowania. Sklep nie prowadzi weryfikacji, czy autorzy recenzji nabyli lub użytkowali dany produkt.
Richard - odbierz telefon, przygoda czeka
Recenzja Księgarza Księgarnie Świat Książki
Na ten tytuł czekałam bardzo długo. Wypatrywałam go przez wzgląd na sentyment do twórczości tego norweskiego autora powieści kryminalnych. Od dzieciństwa śledziłam losy wykreowanego przez Jo Nesbo ekscentrycznego stróża prawa Harrego Hole’a. Fascynowałam się przygodami bohatera związanymi ze służbą w policji, enigmatycznymi zagadkami do rozwiązania nieustanną walką z czasem dla dobra ogółu i w imię sprawiedliwości. Pomimo tego, że niektóre tytuły ze wspomnianej serii zrobiły na mnie swojego czasu ogromne wrażenie i pozostawiły czytelniczy niedosyt, to zdarzały się i takie, nad których sensem czytania zwyczajnie się zastanawiałam. Od razu po premierze zdecydowałam się przeczytać “Nocny dom”. Jakie było moje zdziwienie, gdy okazało się, że ta książka nie jest już zwyczajnym kryminałem i sensacją, do której byłam przyzwyczajona i na którą byłam nastawiona, a fantastyką grozy i po trosze także horrorem. To nie klimat, który mi odpowiadał, ale postanowiłam przebrnąć przez taką propozycję, która wychodzi mocno poza moją strefę komfortu czytelniczego. To książka od Wydawnictwa Dolnośląskiego, podzielona jest ona na cztery części, każda z nich niebywale zaskakuje i wprawia człowieka w konsternacje. Chociaż wątki z kolejnych fragmentów wydają się być niepowiązane ze sobą - finalnie tworzą spójną i nietuzinkową opowieść, wartą przeczytania. Richard Elauved to postać, która posiada wiele twarzy i skomplikowaną historię, bajkową, a jednak utkaną z traumatycznych zdarzeń. Autor imponująco bawi się tutaj słowem, ale zabrakło mi jednak prawdziwego klimatu grozy, który z rozrzewnieniem wspominam z dawnych lat jego twórczości. Agnieszka, Księgarka, Księgarnia Świat Książki, Jaworzno Galena
Recenzja Księgarza Księgarnie Świat Książki
(0)27.07.2023 18:44
Richard - odbierz telefon, przygoda czeka
Na ten tytuł czekałam bardzo długo. Wypatrywałam go przez wzgląd na sentyment do twórczości tego norweskiego autora powieści kryminalnych. Od dzieciństwa śledziłam losy wykreowanego przez Jo Nesbo ekscentrycznego stróża prawa Harrego Hole’a. Fascynowałam się przygodami bohatera związanymi ze służbą w policji, enigmatycznymi zagadkami do rozwiązania nieustanną walką z czasem dla dobra ogółu i w imię sprawiedliwości. Pomimo tego, że niektóre tytuły ze wspomnianej serii zrobiły na mnie swojego czasu ogromne wrażenie i pozostawiły czytelniczy niedosyt, to zdarzały się i takie, nad których sensem czytania zwyczajnie się zastanawiałam.
Od razu po premierze zdecydowałam się przeczytać “Nocny dom”. Jakie było moje zdziwienie, gdy okazało się, że ta książka nie jest już zwyczajnym kryminałem i sensacją, do której byłam przyzwyczajona i na którą byłam nastawiona, a fantastyką grozy i po trosze także horrorem. To nie klimat, który mi odpowiadał, ale postanowiłam przebrnąć przez taką propozycję, która wychodzi mocno poza moją strefę komfortu czytelniczego.
To książka od Wydawnictwa Dolnośląskiego, podzielona jest ona na cztery części, każda z nich niebywale zaskakuje i wprawia człowieka w konsternacje. Chociaż wątki z kolejnych fragmentów wydają się być niepowiązane ze sobą - finalnie tworzą spójną i nietuzinkową opowieść, wartą przeczytania. Richard Elauved to postać, która posiada wiele twarzy i skomplikowaną historię, bajkową, a jednak utkaną z traumatycznych zdarzeń. Autor imponująco bawi się tutaj słowem, ale zabrakło mi jednak prawdziwego klimatu grozy, który z rozrzewnieniem wspominam z dawnych lat jego twórczości.
Agnieszka, Księgarka, Księgarnia Świat Książki, Jaworzno GalenaRecenzja była pomocna?
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9+