Original Album Series

 

Dostępność:

Wysyłamy w 3 dni

Wysyłamy w 3 dni – to znaczy, że takiego towaru nie mamy na półce w magazynie i musimy go sprowadzić od naszych stałych dostawców. Czas deklarowany przez większość wydawców to 3 dni robocze. Może się zdarzyć, że produkt zostanie doręczony nam wcześniej i wtedy niezwłocznie nastąpi wysyłka Twojego zamówienia.

Zamówienia:0 - 99 PLN>99 PLNCzas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł0 zł1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online)7.99 zł0 zł1-2 dni robocze
InPost Paczkomaty - Paczka w Weekend (Płatność online)16.99 zł0 zł1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online)12.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem)13.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Wysyłka zagranicznaSprawdź szczegóły >
41,00 zł 49,99 zł Oszczędzasz 8,99 zł
Podsumowanie pierwszych kilkunastu lat działalności ZZ Top, wspaniałego i istniejącego do dziś, powstałego w 1969 roku tria z Teksasu, które zaczynało od blues rocka, by później skutecznie wbić się do mainstreamu poprzez bardziej rockowe i poprockowe piosenki. Pięciopłytowy wycinek bogatego dorobku Billy'ego Gibbonsa, Dusty'ego Hilla i Franka Bearda zaczyna się od pierwszej płyty, która znalazła się w Top 200 "Billboardu", a była drugą z kolei nagraną przez ZZ Top - "Rio Grande Mud" z 1972 roku. Na albumie trio szło w kierunku wyznaczonym na wydanym rok wcześniej debiucie. Z tym, że blues rock ZZ Top na dwójce miał postać bardziej dojrzałą. Krążek przyniósł tylko jeden umiarkowany przebój, "Francine", lecz lata później popularność zdobyło choćby nagranie "Just Got Paid", przerobione nie tak dawno przez Mastodon. Przełomem dla ZZ Top w latach 70. okazała się trzecia płyta, "Tres Hombres" z 1973 roku, która dotarła do ósmego miejsca na "Billboardzie" i była pierwszym złotym krążkiem tria w USA. Z niej pochodzą pierwsze evergreeny ZZ Top - "Jesus Just Left Chicago", "Beer Drinkers & Hell Raisers" (przerobiony niedługo później przez Motörhead), "Master Of Sparks", czy wydany na singlu "La Grange". Krytycy rozpływali się w zachwytach, a "Rolling Stone" zaliczył album do grona 500. największych płyt wszech czasów. Dobrą passę ZZ Top podtrzymali wydanym w 1975 roku albumem "Fandango!". Z niego pochodzi kolejna niezapomniana piosenka tria, "Tush", która na liście singli w USA dotarła do miejsca 20., najwyższego wówczas dla zespołu. Na czwartym krążku ZZ Top zamieścili dwa covery - "Jailhouse Rock", który wcześniej rozsławił Elvis Presley, oraz "Mellow Down Easy" Willego Dixona. W zestawie pominięto krążek "Tejas". Znalazł się w nim natomiast pierwszy platynowy album ZZ Top w USA - "Degüello" z 1979 roku. Niespełna 35 minut wspaniałej, nieco bardziej rockowej muzyki, która zachwyciła recenzentów w Ameryce. ZZ Top również na tym materiale zamieścili dwie przeróbki - "I Thank You" Isaaca Hayesa oraz "Dust My Broom" Roberta Johnsona.Wybór twórczości Teksańczyków zamyka płyta, dzięki której stali się znanymi na całym świecie i przebili się do komercyjnego mainstreamu - "Eliminator" z 1983 roku. Bardziej wygładzone brzmienie, syntezatory, przyjazne dla radia i raczkującej jeszcze wówczas MTV melodie, dały ZZ Top pierwszy multiplatynowy status w USA w karierze. Tylko w Ameryce sprzedano 10 mln egzemplarzy płyty. Znalazły się na niej wielkie przeboje - "Gimme All Your Lovin'", "Got Me Under Pressure", "Sharp Dressed Man", "Legs" - wszystkie ilustrowane zabawnymi wideoklipami z charakterystycznym samochodzikiem z okładki.

Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: Original Album Series
Twoja ocena
Ocena ogólna

Zamieszczenie recenzji nie wymaga logowania. Sklep nie prowadzi weryfikacji, czy autorzy recenzji nabyli lub użytkowali dany produkt.

1. Francine
2. Just Got Paid
3. Mushmouth Shoutin’
4. Ko Ko Blue
5. Chevrolet
6. Apologies To Pearly
7. Bar-B-Q
8. Sure Got Cold After The Rain Fell
9. Whiskey’N Mama
10. Down Brownie
1. Waitin’ For The Bus
2. Jesus Just Left Chicago
3. Beer Drinkers & Hell Raisers
4. Master Of Sparks
5. Hot, Blue And Righteous
6. Move Me On Down The Line
7. Precious And Grace
8. La Grange
9. Shiek
10. Have You Heard?
1. Thunderbird
2. Jailhouse Rock
3. Backdoor Medley, Backdoor Love Affair, Mellow Down Easy, Backdoor Love Affair No. 2, Long Distance Boogie
4. Nasty Dogs And Funky Kings
5. Blue Jean Blues
6. Balinese
7. Mexican Blackbird
8. Heard It On The X
9. Tush
1. I Thank You
2. She Loves My Automobile
3. I’M Bad, I’M Nationwide
4. A Fool For Your Stockings
5. Manic Mechanic
6. Dust My Broom
7. Lowdown In The Street
8. Hi Fi Mama
9. Cheap Sunglasses
10. Esther Be The One
1. Gimme All Your Lovin
2. Got Me Under Pressure
3. Sharp Dressed Man
4. I Need You Tonight
5. I Got The Six
6. Legs
7. Thug
8. Tv Dinners
9. Dirty Dog
10. If I Could Only Flag Her Down
11. Bad Girl