Peron literacki dla Darii

 

Dostępność:

Wysyłamy w 14 dni

Wysyłamy w 14 dni – to znaczy, że takiego produktu nie mamy na półce w magazynie i musimy go sprowadzić od naszych stałych dostawców. Czas deklarowany przez większość wydawców to w zależności od podanej dostępności 10, 14, 15 lub 21 dni roboczych. Może się zdarzyć, że produkt zostanie doręczony nam wcześniej i wtedy niezwłocznie nastąpi wysyłka Twojego zamówienia.

Zamówienia:0 - 99 PLN>99 PLNCzas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł0 zł1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online)7.99 zł0 zł1-2 dni robocze
InPost Paczkomaty - Paczka w Weekend (Płatność online)16.99 zł0 zł1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online)12.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem)13.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Wysyłka zagranicznaSprawdź szczegóły >
38,00 zł 46,00 zł Oszczędzasz 8,00 zł
„Peron literacki dla Darii” – kolejna antologia internetowej grupy literackiej „Peron literacki” i zarazem kolejny projekt o charakterze charytatywnym jaki powstał z inicjatywy tej grupy. Tym razem jest to pomoc dla 9-letniej Darii. Historię dziewczynki w tekście zamieszczonym na pierwszych stronach książki przedstawia tata Darii. Słowo wstępne do książki napisała Dominika Świaczny. Kilka zdań dodała także od siebie Anna Sobańska – ciocia Darii.  Na stronach książki czytelnik znajdzie zarówno teksty napisane z myślą o najmłodszych jak i teksty dla dorosłej grupy odbiorców. W większości są to teksty pisane wierszem, ale jest też kilka tekstów napisanych prozą. Całość podzielona na trzy rozdziały (Teksty dla dzieci, Inne spojrzenie, O autorach) przeplatana jest zdjęciami Darii pochodzącymi z rodzinnych zbiorów dziewczynki. Trzeci rozdział zawiera zdjęcia i noty biograficzne autorów. Książka dodatkowo upiększona jest ołówkowymi grafikami Katarzyny Jasińskiej. W projekcie wzięło udział 72 autorów, pośród których są takie nazwiska jak: Ewa Andrzejewska Iżbicka, Larysa Magdalena Arska, Stefan Bajer, Aleksandra Baltissen, Anna Bednarek, Kamila Bednarek, Izabela Brandt, Danuta Brodziak, Kazimierz Budyn, Ewa Celińska-Bajorek, Anna Chudzik, Alexsandra Dawidowicz, Katarzyna Dąbecka, Katarzyna Dominik, Krzysztof Jerzy Drozd, Grażyna Dybek, Paweł Dylewski, Patrycja Fedak, Henrietta Figura, Robert Franaszczuk, Teresa Glazar, Beata Goździk, Karolina Maria Gregorczyk, Piotr Jabłoński, Janina Jackowska, Katarzyna Jasińska, Jolanta Klimek (Bąk), Janusz Kliś, Helena Lena Kołodziejek, Daria Kowalik, Dariusz Kowalski, Sylwia Kuchnowska, Kamila Łasak-Janeczek, Justyna Markiewicz, Celina Mioduszewska, Janina Moczydłowska, Beata Małgorzata Moniuszko, Helena Murawska Lenckowska, Maria Nagaba-Wójcik, Łukasz Nowakowski, Bogumiła Olejnik-Chamczyk, Paweł Pawłowicz, Joanna Pąk, Łucja Pecolt, Jacek Pelian, Lidia Płachta, Sylwia Rojek, Danuta Schmeling, Ryszard „Sidor” Sidorkiewicz, Zbigniew Smus, Anna Sobańska, Leszek Szczurek, Anna Szklana, Bożenna Szliske, Alicja Szymaniak, Dominika Świaczny, Marta Świć, Dariusz Paweł Trybuła, Radosław Tumilewicz, Kinga Turoń, Dave Ventor, Antonina Wajda, Krystyna Wajda, Wanda Maria Wakulicz, Joanna Wątróbska (Kania), Ewa Wierzbinska-Kloska, Paweł Janusz Łukasz Wojdalski, Sylwester Zams, Przemysław Zarychta, Bogumiła Zdunek, Anna Złotnik-Skura. Kwota pozyskana z projektu została przekazana jako pomoc dla Darii na konto Fundacji Dzieciom Zdążyć z Pomocą. Autorom bardzo dziękujemy za ten kolejny wspólny projekt, czytelnikom zaś życzymy miłej lektury i do następnego razu  

***
Nasza mała kruszynka Daria przyszła na świat 22.11.12 r. Według lekarzy miała 10/10 punktów w skali Apgar. Gdy miała trzy miesiące lekarz stwierdził, że Dariunia nie ma żadnego podporu i skierował ją na rehabilitację, a na niej spostrzeżono przykurcz rączek, nóżek, niedokurcz mięśni pleców i brak reakcji na bodźce zewnętrzne. Następny krok to wizyta u neurologa, który postawił diagnozę, że nasz Osesek jest opóźniony ruchowo, umysłowo i ma małogłowie. Kolejnym niepokojącym objawem były reakcje przestrachu, co po badaniach EEG głowy wykazały liczne mioklonie. Jakby tego było mało, rezonans magnetyczny ujawnił brak płata ciała modzelowatego. Doszedł autyzm, dysmorfizm oraz encefalopatia. W następstwie tego wszystkiego rozpoczęły się stałe wizyty w poradniach metabolicznych i genetycznych, które stwierdziły podejrzenie CdLS (Cornelia de Lange Syndrom). Nasza Kruszynka została orzeczona dzieckiem niepełno- sprawnym neurologicznie, które jest pod skrzydłami Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. By nie rozpisywać się w drobnych szczegółach, życie codzienne naszej Darii wygląda tak: kiedy miała prawie 3 latka zaczęła dopiero raczkować, stawać w łóżeczku, próbować samodzielnych pierwszych kroków w asyście trzymania. W tym roku kończy 9 lat i nic nie mówi, nie powtórzy, nie pokaże, ma duży problem z samodzielnym chodzeniem. Sama nic nie zje i nie napije się. Korzystamy z wszelkiej dostępnej pomocy w postaci naprzemiennych rehabilitacji: systemem Bobath i Voita, a także z zajęć logopedycznych, pedagogicznych oraz muzykoterapii. Potrzebujemy wsparcia finansowego na dodatkowe rehabilitacje, lekarstwa oraz specjalistyczny sprzęt typu wózek, łóżeczko, itp. Można okazać wsparcie, wpłacając datki na nr konta: 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615 tytułem: 26075 Juchniak Daria, KRS 0000037904. Zapraszam też na stronę: www.dladarii.eu w szczególności do zakładki „Jak pomóc Darii”.  
Pozdrawiam wszystkich ludzi wielkiego serca i z góry dziękuję za okazaną pomoc.
Marek, tata Darii


Śmieszki                            
Tam za szafą
Pod dywanem
Siedzą śmieszki
Roześmiane

Jeśli właśnie
Głowa boli
Baw się z nimi
Śmiej do woli

Gdy powaga
Bywa ciężka
Mówię że
Połknąłeś śmieszka

Śmieszki to są
Duszki cwane
Lubią być wciąż
Połykane

Uwalniają
Się z ciemności
W twym przypływie
Wesołości

Więc gdy smutek
Obok mieszka
Nie daj się
I połknij śmieszka

Izabela Brandt

***
Czasem uciekam
od życia
od ludzi
od spraw ponad siły
z ciepłą kawą w dłoni
płynę poprzez wolność myśli
zamykam mój świat na klucz
i przez dobrą chwilę
jestem cząstką
samej siebie    

Anna Złotnik-Skura     
 

Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: Peron literacki dla Darii
Twoja ocena
Ocena ogólna

Zamieszczenie recenzji nie wymaga logowania. Sklep nie prowadzi weryfikacji, czy autorzy recenzji nabyli lub użytkowali dany produkt.