Person Pitch (2 Vinyl)

 

Dostępność:

Wysyłamy w 5-7 dni

Wysyłamy w 5-7 dni – to znaczy, że takiego produktu nie mamy na półce w magazynie i musimy go sprowadzić od naszych stałych dostawców. Czas deklarowany przez większość wydawców to 5-7 dni roboczych. Może się zdarzyć, że produkt zostanie doręczony nam wcześniej i wtedy niezwłocznie nastąpi wysyłka Twojego zamówienia.

Zamówienia:0 - 99 PLN>99 PLNCzas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł0 zł1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online)7.99 zł0 zł1-2 dni robocze
InPost Paczkomaty - Paczka w Weekend (Płatność online)16.99 zł0 zł1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online)12.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem)13.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Wysyłka zagranicznaSprawdź szczegóły >
Nasza cena 138,50 zł

"Person Pitch" to trzeci solowy album amerykańskiego artysty muzycznego Noaha Lennoxa pod pseudonimem Panda Bear, wydany 20 marca 2007 roku przez Paw Tracks. Odchodząc stylistycznie od jego wcześniejszych prac zarówno jako członka Animal Collective jak i dokonań solowych, w przeciwieństwie do wcześniejszej płyty akustycznej "Young Prayer" album został nagrany przy użyciu samplera Boss SP-303, z instrumentacją składającą się głównie z edytowanych sampli i pętli, którym towarzyszył warstwowy wokal Lennoxa. Opisał to jako zbiór "staro brzmiących” piosenek inspirowanych jego niedawnym małżeństwem, ojcostwem i przeprowadzką do Portugalii.Lennox nagrywał "Person Pitch" przez dwa lata, pracując powoli, ponieważ brakowało mu większej ilości czasu, aby poświęcić się materiałowi pomiędzy trasami koncertowymi z Animal Collective. W odpowiedzi na to wpadł na pomysł wydania z czasem serii 12-calowych singli, które następnie zostałyby ostatecznie skompilowane w album z singlami.


Kiedy Lennox przeprowadził się do Lizbony, początkowo nie mógł wwieźć do kraju swojej gitary, ponieważ została zatrzymana przez służby celne. Udało mu się jednak przywieźć sampler Boss SP-303, z którym eksperymentował w poprzednich miesiącach, zainspirowany twórczością hiphopowego producenta Madliba. W rezultacie album składa się głównie z sampli. Lennox szacuje, że "to jakieś 96% sampli, z czego 10% to sample, które rzeczywiście stworzyłem", a większość z nich pochodzi z piosenek usłyszanych w radiu lub krótkich nagrań znalezionych w Internecie. Źródła sampli obejmują utwór Kylie Minogue, rondo XIV-wiecznego kompozytora Guillaume'a de Machaut, produkcję dub reggae Lee "Scratch" Perry'ego oraz instrumentalną grupę Tornados z lat 60. wykonującą "Popeye Twist". Pracując z próbkami innego materiału, "dośc mocno starałem się ukryć oryginalne pochodzenie lub uczynić je w jakiś sposób moimi własnymi", stosując takie elementy jak efekty i zabiegi EQ, a także rozwijał melodie, gdy odtwarzał te próbki.
Pomimo wcześniejszego grania na perkusji z Animal Collective, Lennox nie zagrał jej na albumie tworząc minimalne bity perkusyjne.

Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: Person Pitch (2 Vinyl)
Twoja ocena
Ocena ogólna

Zamieszczenie recenzji nie wymaga logowania. Sklep nie prowadzi weryfikacji, czy autorzy recenzji nabyli lub użytkowali dany produkt.