








Opis
Budzi fascynację i zazdrość.
Pożądanie i obsesję.
Piękna.
Błogosławieństwo i przekleństwo w jednym.
Młoda wiejska dziewczyna o odpychającej brzydocie dzięki zaklęciu wróżki staje się absolutną pięknością. Niemożliwy do odparcia urok pozwala jej szybko wspinać się po szczeblach społecznej drabiny. Nagle wszystkie drzwi stoją przed nią otworem, wszystko jest możliwe. Nie ma mężczyzny, który potrafiłby się jej oprzeć, gdziekolwiek się pojawi rozpala namiętności, które prowadzą do wojen… Dziewczyna powoli odkrywa, że piękno to także straszliwe przekleństwo...
Niezwykły komiks duetu Kerascoet (współautorzy „Pięknej ciemności") i scenarzysty Huberta.
Producent/osoba odpowiedzialna za bezpieczeństwo produktu
kultura gniewu
Bartoszycka 10
04-923 warszawa
pawel@kultura.com.pl
504825342
Szczegóły
Recenzje
5,0(1)
Masz ten produkt?
Zamieszczenie recenzji nie wymaga logowania. Sklep nie prowadzi weryfikacji, czy autorzy recenzji nabyli lub użytkowali dany produkt.
Piękno
Izabela Elżbieta
Czym jest piękno? Czy to podstawowa i nadrzędna wobec innych kategoria estetyczna wartościująca człowieka? A może odbierana przez zmysły cecha, wynikająca z zachowania proporcji, harmonii, stosowności, umiaru i użyteczności? Czy to puste pojęcie z teorii estetyki powinno wpływać na nasze życia, do tego stopnia, że pragniemy wpasować się w kanony i wzorce? Czy na tyle powinno nas obezwładniać, że przez jego pryzmat oceniamy swoją wartość? Niektórzy z nas chcą być piękni. Piękna chciała być i ona - Flądra, która była przekonana, że lepsza aparycja ułatwi życie i rozwiąże problemy. Ale czasem spełnione życzenia nie prowadzą do takiego życia, jakiego się pragnęło. Bo wszystko może pójść źle, wszystko może się odwrócić, a tragizm sytuacji dotrze do nas prędzej czy później. Brzmi to prosto i banalnie, ale przedstawione przez Huberta i Kerascoëta, nabiera dodatkowej głębi. Bo tak prosta historia opowiedziana w formie komiksowej baśni, może tylko zachwycać. Historia dziejąca się gdzieś na pograniczu czasów średniowiecznych, jednak boleśnie odbijająca współczesność z jej obsesją na punkcie wyidealizowanej fizyczności i zaślepieniem jakie temu towarzyszy, zarówno u mężczyzn jak i kobiet. I jak to odbicie pokazuje naszą prawdziwą naturę. A towarzyszą temu zgrabne komentarze Huberta, umiejętnie wplecione w historię, nie tylko dotyczące postrzegania piękna, ale również na temat współczesnej kultury i jak tego jak mocno utrwala stereotypy. Lecz co najbardziej w niej jest uderzające, to nie symbolika i czerpanie z dobrze znanych nam baśni. Uderza fakt, jak bardzo ta historia przemawia obrazem, a nie koniecznie słowem. Tu słowa występują rzadko, dając głos grafice, bo wszystko czego potrzebuje odbiorca, to to by głos miały postacie i ilustracje. I autorzy nie stronią od przemocy, wulgaryzmu i erotyzmu, ale one nadają całości charakteru. Bardzo zajmująca i bardzo inna - mroczna baśń pełna ludzi zachowujących się jak ludzie, czasem dobrze, czasem nie, jednak wciąż muszących zmierzyć się ze strasznymi konsekwencjami swoich decyzji i czynów.
Izabela Elżbieta
(0)03.06.2022 11:26
Piękno
Czym jest piękno? Czy to podstawowa i nadrzędna wobec innych kategoria estetyczna wartościująca człowieka? A może odbierana przez zmysły cecha, wynikająca z zachowania proporcji, harmonii, stosowności, umiaru i użyteczności? Czy to puste pojęcie z teorii estetyki powinno wpływać na nasze życia, do tego stopnia, że pragniemy wpasować się w kanony i wzorce? Czy na tyle powinno nas obezwładniać, że przez jego pryzmat oceniamy swoją wartość?
Niektórzy z nas chcą być piękni. Piękna chciała być i ona - Flądra, która była przekonana, że lepsza aparycja ułatwi życie i rozwiąże problemy. Ale czasem spełnione życzenia nie prowadzą do takiego życia, jakiego się pragnęło. Bo wszystko może pójść źle, wszystko może się odwrócić, a tragizm sytuacji dotrze do nas prędzej czy później. Brzmi to prosto i banalnie, ale przedstawione przez Huberta i Kerascoëta, nabiera dodatkowej głębi. Bo tak prosta historia opowiedziana w formie komiksowej baśni, może tylko zachwycać. Historia dziejąca się gdzieś na pograniczu czasów średniowiecznych, jednak boleśnie odbijająca współczesność z jej obsesją na punkcie wyidealizowanej fizyczności i zaślepieniem jakie temu towarzyszy, zarówno u mężczyzn jak i kobiet. I jak to odbicie pokazuje naszą prawdziwą naturę. A towarzyszą temu zgrabne komentarze Huberta, umiejętnie wplecione w historię, nie tylko dotyczące postrzegania piękna, ale również na temat współczesnej kultury i jak tego jak mocno utrwala stereotypy. Lecz co najbardziej w niej jest uderzające, to nie symbolika i czerpanie z dobrze znanych nam baśni. Uderza fakt, jak bardzo ta historia przemawia obrazem, a nie koniecznie słowem. Tu słowa występują rzadko, dając głos grafice, bo wszystko czego potrzebuje odbiorca, to to by głos miały postacie i ilustracje. I autorzy nie stronią od przemocy, wulgaryzmu i erotyzmu, ale one nadają całości charakteru. Bardzo zajmująca i bardzo inna - mroczna baśń pełna ludzi zachowujących się jak ludzie, czasem dobrze, czasem nie, jednak wciąż muszących zmierzyć się ze strasznymi konsekwencjami swoich decyzji i czynów.Recenzja była pomocna?
Nasza cena:71,50 zł
Cena sugerowana przez wydawcę: 99,90 zł
- 1
- 2








