Podwójna twarz

  • Bestseller
 

Dostępność:

Wysyłamy w 24h

Wysyłamy w 24h – to znaczy, że taki produkt mamy w magazynie i wyślemy go w ciągu 24 godzin w dni robocze (1 dzień roboczy) od momentu złożenia zamówienia. Jeśli jednak zamówisz większą ilość takiego produktu, może się okazać, że nie mamy aż tylu egzemplarzy dostępnych 24h i będziesz musiał poczekać na niego dłużej niż 24h, o czym poinformujemy Cię w osobnym e-mailu.

Zamówienia:0 - 99 PLN>99 PLNCzas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł0 zł1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online)7.99 zł0 zł1-2 dni robocze
InPost Paczkomaty - Paczka w Weekend (Płatność online)16.99 zł0 zł1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online)12.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem)13.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Wysyłka zagranicznaSprawdź szczegóły >
Nasza cena 34,39 zł
Znakomite rockowe tematy, bezkompromisowe solówki i potężny głos Krzysztofa Cugowskiego. Debiutancki (i jedyny) album wrocławskiej formacji Cross powraca po czterdziestu latach na srebrnym krążku. To ważny, choć nieco zapominamy rozdział w historii polskiego rocka i jeden z ciekawszych epizodów w solowej karierze lubelskiego wokalisty tuż przed jego powrotem do Budki Suflera.

Cross narodził się pod koniec 1980 roku z inicjatywy Krzysztofa Cugowskiego i perkusisty Ireneusza Nowackiego. Skład dopełnili gitarzysta Krzysztof Mandziara i basista Roman Tarnawski. Członkiem okazjonalnym był pianista Wojciech Jaworski. Muzycy proponowali odważny, inspirowany anglo-amerykańskim rockiem repertuar ze sporą domieszką bluesa, kontestując rodzimy pop i muzykę estradową. Pod koniec 1981 roku w studiu Polskich Nagrań w Warszawie Cross zarejestrował część materiału na swój debiutancki longplay „Podwójna twarz”. Autorami piosenek byli Cugowski, Mandziara oraz Romuald Lipko. Stan wojenny pokrzyżował jednak plany wydawnicze i koncertowe grupy. W kolejnych latach zespół powrócił do aktywności, lecz nie zdołał osiągnąć oczekiwanej przez muzyków popularności. Ostatecznie longplay ukazał się dopiero w 1984 roku, już po zakończeniu działalności zespołu.

„Podwójna twarz” ukazuje się po raz pierwszy na płycie kompaktowej w oficjalnej edycji, zremasterowana z oryginalnych taśm z archiwum Polskich Nagrań. Do podstawowego materiału dołączono trzy nagrania radiowe zrealizowane w grudniu 1982 roku w trakcie ostatniej studyjnej sesji zespołu. W książeczce esej autorstwa Łukasza Hernika i archiwalne zdjęcia. Reedycja ukazuje się w ramach współpracy partnerskiej między GAD Records i Polskimi Nagraniami / Warner Music Poland.

Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: Podwójna twarz
Twoja ocena
Ocena ogólna

Zamieszczenie recenzji nie wymaga logowania. Sklep nie prowadzi weryfikacji, czy autorzy recenzji nabyli lub użytkowali dany produkt.

1. Zanim obcy ktoś
2. Okna zamknięte na głucho
3. Ciągle po omacku
4. Wielki kpiarz
5. Pulsujący bar
6. Zamiast kołysanki
7. Po zmęczonych schodach w dół
8. Zostać w tobie
9. Kiedy już pójdziesz do domu
Bonus Tracks
10. Zjawy
11. Wolę być sam
12. Trzeci peron