Opinie o Nas

Poulenc: Dialogues Des Carmelites (Blu-ray, Live From Theatre Des Champs-Elysees)

  • -15%

Dostępność:

Produkt niedostępny

Produkt niedostępny – produkt nie jest obecnie osiągalny u żadnego z naszych dostawców. Zawsze możliwy jest dodruk, wznowienie lub reedycja tytułu, o ile wydawca podejmie taką decyzję. Dzięki bieżącej aktualizacji naszej oferty planowana data ponownej sprzedaży takiego tytułu znajdzie się przy jego opisie.

Zamówienia: 0 - 69,99 PLN > 69,99 PLN Czas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł 0 zł 1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online) 4.99 zł 0 zł 1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online) 12.99 zł 0 zł 3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem) 13.99 zł 0 zł 3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online) 4.99 zł 0 zł 1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem) 4.99 zł 0 zł 1 dzień roboczy
Paczka w RUCHU (Płatność online) 7.99 zł 0 zł 2-3 dni robocze
Wysyłka zagraniczna Sprawdź szczegóły >
85,00 zł 99,99 zł Oszczędzasz 14,99 zł
Pod koniec 2013 roku, w którym obchodziliśmy 50 rocznicę śmierci Francisa Poulenca, jego wyjątkowe operowe arcydzieło "Dialogues des Carmelites" (Dialogi Karmelitanek) wystawiono w Paryżu w reżyserii Oliviera Py’a w obsadzie z udziałem najjaśniejszych gwiazd wokalistyki - Patricii Petitbon, Veronique Gens, Sandrine Piau oraz Sophie Koch, pod batutą Heremiego Rohrera. Le Figaro opisał produkcję, jako "coś absolutnie zdumiewającego", podczas gdy Le Monde nazwał ją: "arcydzieło... najbardziej ekscytujący i przystępny show na paryskiej scenie od dawna... Fantastyczna praca, dojrzała i niezapomniana".

Wśród oper stworzonych w okresie powojennym "Dialogues des Carmelites", wystawione po raz pierwszy w La Scali w 1957 roku, jest jedną z najbardziej lubianych i najczęściej wykonywanych. Surowe, monochromatyczne dekoracje w produkcji Py’a zaprojektowane przez Andre Weitza, wykorzystują przesuwające się ściany, które otwierają się i zamykają, tworząc żywą przestrzeń i ukazując ekspresjonistyczne wizje. Kostiumy natomiast odwołują się raczej do pierwszej połowy XX wieku, niż do czasów Rewolucji. Szczególnie poruszająca jest scena śmierci Madame de Croissu, leciwej Matki Przełożonej, śpiewanej i granej z wyjątkową emocją przez brytyjską mezzo-sopranistkę Rosalindę Plowright. Publiczność przygląda się jej agonii jak gdyby z góry, gdyż jej łóżko jest umocowane wertykalnie na tylnej ścianie sceny. Później, gdy dochodzimy do ostatniej nocy karmelitanek w klasztorze, przed ich wypędzeniem przez rewolucjonistów, zakonnice gromadzą się, jak podczas Ostatniej Wieczerzy. Oszałamiająca, transcendentalna scena rozgrywa się pod rozgwieżdżonym niebem.

Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: Poulenc: Dialogues Des Carmelites (Blu-ray, Live From Theatre Des Champs-Elysees)
Twoja ocena
Ocena ogólna