
Opis
Myślą wiodącą opracowania jest powiazanie z układem oraz treścią podręcznika Powszechna historia ustroju i zilustrowanie materiałem, głownie normatywnym, omawianych w nim ustrojów państwowych, poszczególnych instytucji oraz obszarów życia publicznego przeszłych epok. Książka daje Czytelnikowi możliwość spojrzenia na omawiane instytucje
z perspektywy bezpośredniej analizy tekstu źródłowego w kontekście ujęcia rzeczowo-instytucjonalnego. Analiza i interpretacja tekstu normatywnego zostały umiejscowione
w konkretnym obszarze terytorialnym, a także rzeczowym. Obszerny wybór, liczący 299 pozycji, został podzielony na pięć części.
Książka jest przeznaczona dla studentów prawa oraz innych kierunków w obszarze nauk społecznych i humanistycznych. Może służyć zarówno w przygotowaniach egzaminacyjnych, jak i na seminariach magisterskich oraz doktorskich. Dzięki obszernemu i głębokiemu przedstawieniu tekstów (od progu Średniowiecza po wiek XX) może być także pomocą
dla prawników bądź historyków, którzy w analizach przeszłości widzą sens i możliwość rozwiązań problemów współczesnych.
Źródłowe dopełnienie podręcznika Mariana Klementowskiego Powszechna
historia ustroju
Powszechna historia ustroju – Wybór źródeł
„Powszechna historia ustroju. Wybór źródeł” to unikalna publikacja, która łączy treści podręcznika z bezpośrednią analizą tekstów źródłowych dotyczących ustrojów państwowych oraz instytucji z przeszłych epok. Książka ta stanowi doskonałe narzędzie dla każdego, kto pragnie zgłębić historię ustroju w kontekście normatywnym.
Dla kogo jest ta książka?
- Studenci prawa
- Studenci kierunków społecznych i humanistycznych
- Osoby przygotowujące się do egzaminów
- Uczestnicy seminariów magisterskich i doktorskich
Co zyskasz dzięki tej publikacji?
- Bezpośredni dostęp do tekstów źródłowych dotyczących ustrojów państwowych
- Możliwość analizy i interpretacji normatywnych dokumentów w kontekście historycznym
- Wsparcie w przygotowaniach do egzaminów oraz prac naukowych
- Obszerny wybór materiałów z różnych epok, od Średniowiecza po wiek XX
Kluczowe tematy i obszary
- Ustroje państwowe
- Instytucje publiczne
- Normatywne teksty źródłowe
- Analiza historyczna
- Obszary życia publicznego
O Wydawcy
Wydawnictwo Naukowe PWN to renomowany wydawca, który od lat dostarcza wysokiej jakości publikacje naukowe i edukacyjne. Specjalizuje się w literaturze akademickiej, oferując książki, które wspierają rozwój wiedzy w różnych dziedzinach nauki.
Opis wygenerowany automatycznie na podstawie analizy cech publikacji przez system AI. Nasz algorytm dokonał samodzielnej syntezy korzyści płynących z tej książki, aby dostarczyć Ci rzetelny wgląd w jej zawartość bez udziału człowieka. Szybka informacja prosto z metadanych produktu.
Producent/osoba odpowiedzialna za bezpieczeństwo produktu
Wydawnictwo Naukowe PWN Spółka Akcyjna
Gottlieba Daimlera 2
02-460 Warszawa
asystent.marketing@pwn.com.pl
226954321
Szczegóły
Recenzje
Produkt nie ma jeszcze recenzji.
Zamieszczenie recenzji nie wymaga logowania. Sklep nie prowadzi weryfikacji, czy autorzy recenzji nabyli lub użytkowali dany produkt.
Nasza cena:107,50 zł
Cena sugerowana przez wydawcę: 129,00 zł
- 1








