Opinie o Nas

Quasimodo (Polish Jazz Vol. 58) (Vinyl)

  • -12%

Dostępność:

70,00 zł 79,99 zł Oszczędzasz 9,99 zł
„Quasimodo” był drugim krążkiem nagranym przez Laboratorium w prestiżowej serii Polish Jazz i piątym w dyskografii zespołu. Zarejestrowany materiał wpisywał się w stylistykę ekspresyjnego fusion zaprezentowaną na „Modern Pentathlon”, ukazując jednocześnie progresywne oblicze zespołu, zorientowanego na ciągłe poszukiwania.

Album przygotowano niezwykle starannie pod względem formy całości, struktury poszczególnych kompozycji i szaty brzmieniowej. Na repertuar albumu składają się cztery rozbudowane utwory i cztery krótkie improwizowane fragmenty, z których dwa można traktować jako intra. Taki charakter ma „Przejazd”, będący wstępem do „I’m Sorry, I’m Not a Driver”, a także „Etiudka”, akustyczna impresja Grzywacza, wprowadzająca „Śniegową panienkę”.

Mimo niemal czterech dekad, jakie upłynęły od nagrania płyty, muzyka „Quasimodo” nie straciła niczego ze swej atrakcyjności. Wciąż brzmi nowocześnie, a melodyjne tematy i wyrafinowane improwizacje solistów mogą nadal inspirować jazzmanów młodego pokolenia.

Więcej informacji
Data wydania 28 wrz 2018
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Quasimodo (Polish Jazz Vol. 58) (Vinyl)
1. Przejazd
2. I'm sorry, I'm not driver
3. Etiudka
4. Śniegowa panienka
5. Lady Rolland
6. Quasimodo
7. Kyokushinkai