Róże pogryzę z kolcami cierni… Wspomnienia wojny i pokoju

 

Dostępność:

Wysyłamy w 24h

Wysyłamy w 24h – to znaczy, że taki produkt mamy w magazynie i wyślemy go w ciągu 24 godzin w dni robocze (1 dzień roboczy) od momentu złożenia zamówienia. Jeśli jednak zamówisz większą ilość takiego produktu, może się okazać, że nie mamy aż tylu egzemplarzy dostępnych 24h i będziesz musiał poczekać na niego dłużej niż 24h, o czym poinformujemy Cię w osobnym e-mailu.

Zamówienia:0 - 99 PLN>99 PLNCzas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł0 zł1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online)7.99 zł0 zł1-2 dni robocze
InPost Paczkomaty - Paczka w Weekend (Płatność online)16.99 zł0 zł1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online)12.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem)13.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Wysyłka zagranicznaSprawdź szczegóły >
26,50 zł 32,00 zł Oszczędzasz 5,50 zł
Napisany barwnie, szczerze i ujmująco pamiętnik Ireny Protassewicz, uzupełniony cytatami z jej korespondencji i zeznań dla Rządu RP z 1943 r. oraz wzbogacony obszernym komentarzem, powinien zaciekawić nie tylko naukowców, ale i szersze grono czytelników.

Relacja rozpoczyna się od burzliwych lat wojen 1914–1921. Autorka wnikliwie opisuje życie i obyczaje ziemiaństwa polskiego na kresach północno-
-wschodnich w dwudziestoleciu międzywojennym oraz dramatyczny koniec tego „sielankowego” świata wraz z wkroczeniem Armii Czerwonej w 1939, a następnie życie pod okupacją sowiecką w latach 1939–1941 i zesłanie na Syberię. Żywe opisy przygód i ciężkich chwil sanitariuszki w Armii Andersa w ZSRR i na Bliskim Wschodzie oraz w polskim szpitalu wojennym w Szkocji stanowią cenny przyczynek do wojennych dziejów Polskich Sił Zbrojnych. Wzbogacają także wiedzę o wysiłku personelu medycznego podczas wojny.

Pojawia się tu także wiele znaczących postaci polskiego życia naukowego, politycznego, literackiego i artystyczno-kulturalnego, np. Wincenty Lutosławski,
Władysław Studnicki, Bolesław Piasecki, Melchior Wańkowicz, Jadwiga Smosarska i Wlastimil Hofman. Długi epilog opisuje starania Ireny dotyczące odtworzenia wojennych i powojennych losów rodziny, przyjaciół i znajomych po obu stronach żelaznej kurtyny oraz życie rodzinne na wygnaniu i zapuszczanie korzeni w Wielkiej Brytanii.

Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: Róże pogryzę z kolcami cierni… Wspomnienia wojny i pokoju
Twoja ocena
Ocena ogólna

Zamieszczenie recenzji nie wymaga logowania. Sklep nie prowadzi weryfikacji, czy autorzy recenzji nabyli lub użytkowali dany produkt.