Rozgryzione. Jak nauczyć dziecko dobrze jeść (e-book)

 • e-book
 • Autorzy: Marta Kostka, Zuzanna Wędołowska
 • Kategorie: E-booki / poradniki / dziecko, rodzina
 • Wydawca: Emotikon
 • Formaty:
  pdf

  PDF – książka elektroniczna w formacie PDF. Plik ten można odczytać na następujących urządzeniach: komputerze, tablecie, smartphonie po zainstalowaniu odpowiedniego programu do obsługi tego rodzaju plików (np. Adobe Reader). Po zakupie książki elektronicznej, plik jest udostępniany do pobrania na koncie Klienta w sekcji Wirtualna półka.

 • EAN: 9788324093823
 • Data wydania: 2023-03-10
  Jest to data ukazania się towaru w danej wersji na rynku
 • Cena sugerowana przez wydawcę: 69,99 zł
 
Produkt do pobrania

Produkt do pobrania – dotyczy produktów cyfrowych. Produkt cyfrowy jest dostępny poprzez Wirtualną Półkę, do której dostęp posiada każdy zarejestrowany Użytkownik sklepu internetowego swiatksiazki.pl. Produkt cyfrowy staje się dostępny równocześnie wraz z momentem wykonania płatności za zamówienie zawierające dany produkt.

Nasza cena 63,00 zł

Liczba decyzji żywieniowych, które podejmujesz każdego dnia, potrafi przytłoczyć. Jednak prawdziwa karuzela wątpliwości i lęków pojawia się, gdy poza sobą musisz zacząć karmić również swoje dziecko.

 • Jak zacząć rozszerzanie diety?
 • Dlaczego dziecko nie chce jeść warzyw?
 • Czy nie waży za dużo?
 • Co robić, gdy jedyne, co chce jeść, to sucha bułka?

Jednak czy temat żywienia dzieci zawsze był tak skomplikowany? Nasze prababki karmiły swoje pociechy bez tabelek, zaleceń lekarskich i ekologicznych słoiczków. Być może to właśnie w naszej przeszłości kryje się odpowiedź na pytanie:

Jak nauczyć dziecko dobrze jeść?

Zapraszamy cię w wyjątkową podróż po żywieniu dzieci. Marta Kostka i Zuzanna Wędołowska opowiedzą, jak kiedyś karmiono dzieci, skąd się bierze u nich niechęć do jedzenia warzyw, jak uczą się nowych smaków, czy siatki centylowe nigdy się nie mylą oraz dlaczego we współczesnym świecie tak trudno odmówić kolejnej porcji ciasta. Autorki przeprowadzą cię przez kolejne etapy żywienia dzieci, przyjrzą się najczęstszym problemom (w tym wybiórczości i otyłości) i zaprowadzą cię nie tylko tam, gdzie zazwyczaj rodzą się wszystkie problemy, ale też w miejsce, gdzie leżą wszelkie ich rozwiązania: do wspólnego posiłku przepełnionego miłością i radością płynącą z jedzenia.

Razem z nami rozgryź żywienie dzieci i naucz dziecko dobrze jeść!

Marta Kostka

Z wykształcenia dietetyczka i technolożka żywności. Z zamiłowania niestrudzona i dociekliwa badaczka tematyki żywienia dzieci. Snute przez nią opowieści są po brzegi wypełnione wiedzą, ale nie brakuje w nich też empatii i czułego zrozumienia zarówno dla dziecięcych apetytów, jak i codziennych rodzicielskich bolączek. Promuje holistyczne, oparte na relacji podejście do żywienia. Na profilu @kostka_o_jedzeniu obala mity, poszerza horyzonty i edukuje poprzez wzbudzanie w innych pasji do jedzenia. W wolnym czasie testuje nowe przepisy na kiszonki. Kocha gotować, uwielbia jeść.

Zuzanna Wędołowska

Dietetyczka i psycholożka. Zaraża spokojem i buduje zaufanie do tego, że istnieje dziecięca potrzeba dobrego odżywiania się. Przynosi wsparcie rodzicom, którzy zaczynają wątpić w to, czy potrafią dobrze karmić swoje dzieci. Tematyką żywienia najmłodszych zaczęła się interesować w pierwszych latach pracy z pacjentami z zaburzeniami odżywiania i nadwagą – to wtedy zrozumiała, jak ważna jest relacja z jedzeniem, która zaczyna się kształtować już w dzieciństwie. Uczy pozytywnego patrzenia na posiłki, jako na coś, co niesie radość, odżywia i pozwala doświadczać świata. Prowadzi stronę internetową „Szpinak robi bleee”, dzięki której wspiera rodziców w żywieniu dzieci, a także stara się koić lęki dorosłych oraz pokazywać im, jak na jedzenie patrzą ich dzieci.

Wyśmienita podróż służąca odkrywaniu autonomii żywieniowej dziecka, której celem jest spokojna przystań rodzinnych posiłków.

Alicja Kost mataja.pl

Przed wami książka niezwykła. To kompendium wiedzy o tym, jak dzieci jedzą i jak rozwijają się ich umiejętności żywieniowe. Książka o tym, skąd biorą się trudności w przyjmowaniu pokarmów i czy zawsze oznaczają one duże kłopoty; o tym, jak skutecznie obserwować swoje nawyki i jak mądrze wspierać dziecko. To wreszcie książka o tym, jak wypracować zwyczaj zasiadania do rodzinnych posiłków i budować pozytywną relację z jedzeniem.

Marta Baj-Lieder, Renata Ulman-Bogusławska Szkoła Terapii Karmienia Od Pestki Do Ogryzka® @odpestkidoogryzka

Docierające do nas zewsząd informacje sugerują, że istnieją bardzo sztywne reguły żywienia dzieci i że jeśli nie sprostamy tym wymaganiom, zawiedziemy jako rodzice. Bo co może być ważniejsze od właściwego karmienia potomstwa?! A przecież wspólne posiłki nie powinny się nam kojarzyć z restrykcyjnymi zasadami, zad


Sprzedawane przez nas książki elektroniczne zabezpieczane są kodem zabezpieczającym, popularnie zwanym watermarkiem.

Watermark jest to zabezpieczenie pliku polegające na jego oznaczeniu wewnątrz treści unikalnym ciągiem znaków, co umożliwia wskazanie transakcji Użytkownika. Jest to wygodne dla użytkownika zabezpieczenie nie wymagające instalacji dodatkowego oprogramowania obsługującego taki plik.

Przykładowe e-czytniki z funkcją e-papieru obsługujące sprzedawane przez nas pliki: np. PocketBook, Kindle, Onyx, Nook, eClicto.

Przykładowe programy obsługujące sprzedawane przez nas pliki:

 • tablety: iPad, tablety z systemem Android czy Windows; oprogramowanie: iBooks – iPad; Amazon – Kindle; Moon + Reader, FBReader, Aldiko
 • smartphony, oprogramowanie iBooks – iPad; Amazon – Kindle; Moon + Reader, FBReader, Aldiko
 • komputery: Calibre, Adobe Digital Edition, FBReader, Amazon Kindle.
Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: Rozgryzione. Jak nauczyć dziecko dobrze jeść (e-book)
Twoja ocena
Ocena ogólna

Zamieszczenie recenzji nie wymaga logowania. Sklep nie prowadzi weryfikacji, czy autorzy recenzji nabyli lub użytkowali dany produkt.