Skarby III Rzeszy pod zamkiem Grodno

 

Dostępność:

Wysyłamy w 24h

Wysyłamy w 24h – to znaczy, że taki produkt mamy w magazynie i wyślemy go w ciągu 24 godzin w dni robocze (1 dzień roboczy) od momentu złożenia zamówienia. Jeśli jednak zamówisz większą ilość takiego produktu, może się okazać, że nie mamy aż tylu egzemplarzy dostępnych 24h i będziesz musiał poczekać na niego dłużej niż 24h, o czym poinformujemy Cię w osobnym e-mailu.

Zamówienia:0 - 69,99 PLN>69,99 PLNCzas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł0 zł1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online)4.99 zł0 zł1-2 dni robocze
InPost Paczkomaty - Paczka w Weekend (Płatność online)16.99 zł0 zł1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online)12.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem)13.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online)4.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem)4.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Wysyłka zagranicznaSprawdź szczegóły >
34,50 zł 42,00 zł Oszczędzasz 7,50 zł
Poszukując informacji o właścicielach zamku Grodno, leżącego między Wałbrzychem, ą Świdnicą, jako jedyni polscy Autorzy przeprowadziliśmy tak szeroko zakrojoną kwerendę. Jej efekt okazał się zaskakujący! Odnaleźliśmy szereg niepublikowanych dokumentów berlińskiego konserwatora ze szczegółowym opisem kilku tajnych transportów do Zagórza Śląskiego. Dotarliśmy również do oryginalnych i nieznanych dotąd maszynopisów dolnośląskiego konserwatora Gunthera Grundmanna, składającego tuż po wojnie meldunki przedstawicielom amerykańskim ekip poszukiwawczych! Interesujące okazały się również artykuły prasowe z lat 30. XX wieku, które informują m.in. o tajnej skrytce w pałacu barona von Zedlitz w Zagórzu Śląskim. Ponadto podczas poszukiwań materiałów na terenie Niemiec, nabyliśmy zestaw unikalnych zdjęć wykonanych w okresie III Rzeszy na zamku Grodno, zwanym wówczas Kynsburg.

Przedstawiliśmy także losy powojennych odkryć skarbów w okolicy słynnego zamczyska, począwszy od Armii Czerwonej, poprzez ekipę z Urzędu Starostwa w Świdnicy, polskich osadników, aż po Przedsiębiorstwo Poszukiwań Terenowych z Wrocławia. Z myślą o regionalistach i turystach, przygotowaliśmy kilka aneksów zawierających opis wyprawy na zamek w czerwcu 1947 roku oraz drugiej, dziesięć lat później, nad Jezioro Bystrzyckie leżące u stóp malowniczych ruin. Ciekawostką jest też opis szlaku turystycznego biegnącego z Wałbrzycha do zamku Grodno, zamieszczony w przewodniku z 1955 roku. Na koniec przypomnieliśmy kontrowersyjne listy niemieckiego sapera, Leonarda von Schrecka, który rzekomo pod koniec wojny uczestniczył w wyprawie mającej na celu ukrycie tajnego depozytu w podziemiach górnego zamku!

Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: Skarby III Rzeszy pod zamkiem Grodno
Twoja ocena
Ocena ogólna