Spin dyktatorzy. Nowe oblicze tyranii w XXI wieku

 

Dostępność:

Wysyłamy w 24h

Wysyłamy w 24h – to znaczy, że taki produkt mamy w magazynie i wyślemy go w ciągu 24 godzin w dni robocze (1 dzień roboczy) od momentu złożenia zamówienia. Jeśli jednak zamówisz większą ilość takiego produktu, może się okazać, że nie mamy aż tylu egzemplarzy dostępnych 24h i będziesz musiał poczekać na niego dłużej niż 24h, o czym poinformujemy Cię w osobnym e-mailu.

Zamówienia:0 - 99 PLN>99 PLNCzas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł0 zł1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online)7.99 zł0 zł1-2 dni robocze
InPost Paczkomaty - Paczka w Weekend (Płatność online)16.99 zł0 zł1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online)12.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem)13.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Wysyłka zagranicznaSprawdź szczegóły >
Nasza cena 42,21 zł

Dyktatorzy XX wieku, tacy jak Hitler, Stalin i Mao, rządzili, wykorzystując przemoc, strach, brutalne represje, ideologie, a niekiedy także izolacje? swoich państw od świata zewnętrznego.
Współcześni dyktatorzy – dyktatorzy ery globalizacji – by pozostać´ skutecznymi, musza? być´ zdecydowanie bardziej wyrafinowani. Zamiast stosować´ jawne i ciągłe represje, kontrolują? obywateli poprzez dezinformacje? oraz manipulowanie środkami masowego przekazu. Zamiast wprowadzać´ oficjalna? cenzurę?, tworzą? złudzenie niezależnych mediów – wystarcza im kontrola nad główna? stacja? telewizyjna? i zepchnięcie innych mediów na margines. Zamiast odwoływać´ wybory – fałszują? je. Zamiast zamykać´ przeciwników w więzieniach, nakładają? ograniczenia na Google.
Tyrani zmienili strategie?, ale ich cel pozostał ten sam: chcą? kontrolować´ obywateli przez kształtowanie w nich pożądanego sposobu postrzegania świata. Spin dyktatorzy XXI wieku stali się mistrzami symulowania demokratycznych procedur. Dyktatura strachu ustąpiła miejsca dyktaturze manipulacji – wydajniejszej w represjonowaniu i bardziej efektywnej w zastraszaniu.
Kluczem do utrzymania autorytarnej władzy stała się popularność´.
Sergei Guriev i Daniel Treisman po latach badan´ i analizowania raportów przedstawiają? wnikliwe portrety współczesnych autorytarnych przywódców, takich jak Viktor Orbán, Recep Tayyip Erdog˘an, Lee Kuan Yew czy Alberto Fujimori. W pasjonującej książce wyjaśniają?, dlaczego w epoce rosnącej nowoczesności i świadomości demokratycznej spin dyktatorzy mogą? wciąż˙ być u władzy, a my nie możemy z tym nic zrobić´.
„Tę książkę powinien przeczytać każdy, kto martwi się o przyszłość demokracji.”
Anne Applebaum
„Guriev i Treisman s´ledza? ewolucje? współczesnych autorytarnych rządów oraz to, jak dyktatorzy przejęli wiele technik demokracji i jak wykorzystują? jej słabości. Ta książka to niezwykle aktualne ostrzeżenie przed wyzwaniami, z jakimi musza? się zmierzyć´ państwa demokratyczne.”
Francis Fukuyama
„Autorzy „Spin dyktatorów” dokładnie dokumentują? dziesiątki strategii stosowanych przez autorytarne reżimy na całym świecie po to, by ich przywódcy uchodzili za populistycznych zwolenników demokracji, podczas gdy tak naprawdę? są tyranami i dąz˙ą do zdobycia władzy absolutnej. Przygnębiający scenariusz, jednak Guriev i Treisman wyświadczają? wszystkim zainteresowanym polityka? ogromna? przysługę?: umożliwiają? nam rozpoznanie tych taktyk i – dzięki tej wiedzy – przeciwstawienie się nowemu typowi dyktatorów.”
„Booklist”

Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: Spin dyktatorzy. Nowe oblicze tyranii w XXI wieku
Twoja ocena
Ocena ogólna

Zamieszczenie recenzji nie wymaga logowania. Sklep nie prowadzi weryfikacji, czy autorzy recenzji nabyli lub użytkowali dany produkt.