
Opis
Historia tajemniczej kobiety, która zniszczyła ród Gryfitów.
Sydonia von Bork była pomorską szlachcianką, wywodzącą się z rycerskiego rodu o słowiańskich korzeniach. Ta bystra i obdarzona nieprzeciętną urodą kobieta przebywała na dworze księcia Filipa I z rodu Gryfitów i miała poślubić jego syna. Do ślubu jednak nigdy nie doszło, a Sydonia musiała opuścić dwór. Kłopoty finansowe doprowadziły ją do niekończących się procesów sądowych i utraty majątku, w wyniku czego ostatecznie trafiła do klasztoru.
Jej porywczy charakter, zainteresowanie zielarstwem, miłość do zwierząt oraz seria tajemniczych zgonów wśród Gryfitów sprawiły, że Sydonię zaczęto podejrzewać o kontakty z siłami nieczystymi i rzucenie klątwy na pomorski ród. Została oskarżona o czary i ścięta po niesprawiedliwym procesie i wymuszonych torturami zeznaniach. Jej tragiczna śmierć nie uchroniła jednak Gryfitów od zagłady – po siedemnastu latach zmarł ostatni przedstawiciel tej dynastii.
Rzekoma klątwa i niezwykła osobowość Sydonii sprawiły, że po śmierci stała się bohaterką licznych romansów i legend, a także popularną postacią w literaturze i malarstwie. W dużej mierze była to zasługa pomorskiego pastora i pisarza Wilhelma Meinholda (1797-1851), który napisał powieść poświęconą jej życiu, kreśląc obraz Sydonii jako kobiety zarazem pięknej i mrocznej.
Producent/osoba odpowiedzialna za bezpieczeństwo produktu
Zysk i S-ka Wydawnictwo
ul. Wielka 10
61-774 Poznań
recepcja@zysk.com.pl
616706619
Szczegóły
Recenzje
Produkt nie ma jeszcze recenzji.
Zamieszczenie recenzji nie wymaga logowania. Sklep nie prowadzi weryfikacji, czy autorzy recenzji nabyli lub użytkowali dany produkt.
Nasza cena:67,99 zł
Cena sugerowana przez wydawcę: 99,99 zł
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9+








