Tchaikovsky: Symphony No. 5; Shostakovich: Festive Overture

  • -13%
 

Dostępność:

Wysyłamy w 3 dni

Wysyłamy w 3 dni – to znaczy, że takiego towaru nie mamy na półce w magazynie i musimy go sprowadzić od naszych stałych dostawców. Czas deklarowany przez większość wydawców to 3 dni robocze. Może się zdarzyć, że produkt zostanie doręczony nam wcześniej i wtedy niezwłocznie nastąpi wysyłka Twojego zamówienia.

Zamówienia:0 - 99 PLN>99 PLNCzas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł0 zł1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online)7.99 zł0 zł1-2 dni robocze
InPost Paczkomaty - Paczka w Weekend (Płatność online)16.99 zł0 zł1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online)12.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem)13.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Wysyłka zagranicznaSprawdź szczegóły >
52,00 zł 59,99 zł Oszczędzasz 7,99 zł
Jest to czwarty krążek Orchestre National du Capitole de Toulouse i dyrygenta Tugana Sokhieva, nagrany dla francuskiej firmy nai"ve. Artyści przedstawili tym razem dzieła niezwykle ważne dla historii muzyki: V Symfonię op.64 Piotra Czajkowskiego oraz Festive Overture Szostakowicza, która została napisana w 1954 roku, aby uczcić 37. rocznicę wybuchu Rewolucji Październikowej. Można odnaleźć w niej nawiązania do uwertury M. Glinki do opery Rusłan i Ludmiła, utrzymana jest w żywym tempie, a rozpoczyna ją fanfara instrumentów dętych. Niektórzy uważali, że w dziele ukryta jest celebracja śmierci Stalina (zmarł rok wcześniej).W V Symfonii Czajkowskiego ogromną rolę odgrywa motyw losu (podobnie było w napisanej 10 lat wcześniej IV Symfonii), który przewija się przez cały utwór.Tugan Sokhiev w 2008 roku został mianowany dyrektorem muzycznym Orchestre National du Capitole de Toulouse, przedtem współpracował z zespołem jako gościnny dyrygent i doradca muzyczny. Magazyn Le Figaro nazwał związek dyrygenta z orkiestrą mianem „centrum francuskiego życia muzycznego”. Ich wspólne płyty otrzymują bardzo dobre recenzje, koncertują w Azji i Europie. Dyrygent współpracuje także z Teatrem Maryjskim, Filharmonikami Wiedeńskimi, Filharmonikami Berlińskimi, Royal Concertgebouw, NHK Symphony Orchestra, Orchestre Philharmonique de Radio France, Orchestre National de France. Odnosi również spore sukcesy na polu operowym.

Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: Tchaikovsky: Symphony No. 5; Shostakovich: Festive Overture
Twoja ocena
Ocena ogólna

Zamieszczenie recenzji nie wymaga logowania. Sklep nie prowadzi weryfikacji, czy autorzy recenzji nabyli lub użytkowali dany produkt.

1. Pyotr Ilyich Tchaikovsky: Symphony No. 5 in E minor, op.64, Andante - Allegro con anima
2. Andante cantabile, con alcuna licenza
3. Valse: Allegro moderato
4. Andante maestoso - Allegro vivace
5. Dmitri Shostakovich: Festive Overture, op.96