Opinie o Nas

The Talkies

  • -7%

Dostępność:

Wysyłamy w 5-7 dni

Wysyłamy w 5-7 dni – to znaczy, że takiego produktu nie mamy na półce w magazynie i musimy go sprowadzić od naszych stałych dostawców. Czas deklarowany przez większość wydawców to 5-7 dni roboczych. Może się zdarzyć, że produkt zostanie doręczony nam wcześniej i wtedy niezwłocznie nastąpi wysyłka Twojego zamówienia.

Zamówienia: 0 - 69,99 PLN > 69,99 PLN Czas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł 0 zł 1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online) 4.99 zł 0 zł 1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online) 12.99 zł 0 zł 3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem) 13.99 zł 0 zł 3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online) 4.99 zł 0 zł 1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem) 4.99 zł 0 zł 1 dzień roboczy
Paczka w RUCHU (Płatność online) 7.99 zł 0 zł 2-3 dni robocze
Wysyłka zagraniczna Sprawdź szczegóły >
58,50 zł 63,00 zł Oszczędzasz 4,50 zł
“‘Prolix’. Album otwiera się na niepewny oddech. Najpierw powoli, niechciane i nierytmiczne. Oddychanie płytkie i dyskomfort pogłębia się po długim biciu serca znanego akordu A. To jest oddech Dary, to jest jego panika, chwilowe, jednorazowe wygaśnięcie kontroli, nagrane i przekształcone w rytmiczny moment niepokoju, aby odblokować kluczowy, ale cicho oczekiwany drugi album Girl Band: ‘The Talkies’.”.Tak samo wyraża się w wyciu Dary, w jego krzykach i ciężkim oddechu, jak w samych słowach. ‘The Talkies’ świadomie radzi sobie ze zjawiskiem dźwięku, artystycznym podmuchem zmysłów, gdy komunikacja staje się bardziej sensoryczna niż poznawcza.
‘The Talkies’ został nagrany w listopadzie 2018 roku w Ballintubbert House - okazałym domu na obrzeżach Dublina – “kilka klas wyżej tego, do czego jesteśmy przyzwyczajeni.”.Pod względem tekstów jest dekontekstualizowany, co pozwala mu bezproblemowo kołysać się między absurdem a codziennością, tworząc nowe formy znaczenia i emocji.

“Dla mnie piosenki powinny być interpretowane. Rzadko chodzi o konkretne pomysły, a bardziej o proces dopasowywania tekstów do muzyki.”.

A więc nie chodzi o znaczenie, ale o fizyczny ciężar dźwięku, który sprawia, że te teksty powstają.W ‘Going Norway’ słyszymy naśladowanie głosu Dary na gitarze Alana, który zbliża się do jęku, a obaj jednocześnie wychodzą poza granice stałego, dźwięcznego rytmu werbla Adama. Utwór odpycha i przyciąga do siebie jednocześnie, a emocje są odczuwalne w tym bojowym ruchu i wydłużaniu samogłosek - intensywnie powtarzanych, co skutkuje gwałtowną rozbieżnością między językiem a znaczeniem, ponieważ Dara bardziej zwraca uwagę na sposób, w jaki poruszają się usta i jak powstaje dźwięk. Ustawiono twórcze ograniczenia, które pomagają “piosenkom żyć w tym samym świecie” i inspirują zupełnie nowy styl i inny rodzaj artyzmu. Podobnie, obca konstrukcja Ballintubberta i korytarzy pomaga poruszać się po kataklizmicznym brzmieniu Girl Band we własnym świecie.

Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: The Talkies
Twoja ocena
Ocena ogólna
1. Prolix
2. Going Norway
3. Shoulderblades
4. Couch Combover
5. Aibophobia
6. Salmon of Knowledge
7. Akineton
8. Amygdala
9. Caveat
10. Laggard
11. Prefab Castle
12. Ereignis