Opinie o Nas

Thomas Hampson - Autograph (60th Birthday)

Dostępność:

Produkt niedostępny

Produkt niedostępny – produkt nie jest obecnie osiągalny u żadnego z naszych dostawców. Zawsze możliwy jest dodruk, wznowienie lub reedycja tytułu, o ile wydawca podejmie taką decyzję. Dzięki bieżącej aktualizacji naszej oferty planowana data ponownej sprzedaży takiego tytułu znajdzie się przy jego opisie.

Zamówienia: 0 - 69,99 PLN > 69,99 PLN Czas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł 0 zł 1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online) 4.99 zł 0 zł 1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online) 12.99 zł 0 zł 3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem) 13.99 zł 0 zł 3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online) 4.99 zł 0 zł 1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem) 4.99 zł 0 zł 1 dzień roboczy
Paczka w RUCHU (Płatność online) 7.99 zł 0 zł 2-3 dni robocze
Wysyłka zagraniczna Sprawdź szczegóły >
86,50 zł 99,99 zł Oszczędzasz 13,49 zł
Seria „Autograph” – wyjątkowe spotkanie z artystą!

„Autograph” to nowa kolekcja wielopłytowych boxów Warner Classics/Erato. Każdy box skupia naszą uwagę wokół wybranego artysty, przedstawiając biograficzną panoramę jego kariery poprzez serię tematycznie skompilowanych płyt oraz fascynującą dokumentację. Każda kolekcja jest opracowana we współpracy z przedstawianym artystą i zawiera nagrany specjalnie dla tego wydania wywiad, w którym poruszane są tematy związane z życiem i pracą danego artysty. Zilustrowane fragmentami muzycznymi wywiady, prowadzone są przez uznanego publicystę i dziennikarza – Jona Tolansky’ego. Pierwszymi artystami, których sylwetki przedstawione zostaną w serii „Autograph” są wiodący wokaliści minionych dekad: sopranistka Angela Gheorghiu, baryton Thomas Hampson oraz bas baryton José van Dam. Wszyscy oni obchodzą ważne rocznice w 2015 roku.
Międzynarodowa kariera amerykańskiego barytona rozpoczęła się w 1981 r., gdy dołączył on do zespołu Deutsche Opera am Rhein w Düsseldorfie. Artysta znany jest z pięknej barwy głosu oraz z wyjątkowej artystycznej erudycji – która objawia się zarówno w jego kreacjach scenicznych, jak i koncertowych – a także z naukowych badań poświęconych pieśni (m.in. poprzez działania jego Hampsong Foundation, która propaguje tę formę).

Poświęcona Thomasowi Hampsonowi antologia „Autograph” uwypukla szczególne zamiłowanie artysty do pieśni kompozytorów ausyto-niemieckich i amerykańskich. Wybitny baryton nie tylko wykonuje ten repertuar z niezrównanym mistrzostwem, lecz także ufundował publikację nowego wydania krytycznego pieśni Mahlera oraz rozpoczął projekt „US Library of Congress’s Song of America” we współpracy ze swoją fundacją.

W operze, co znajduje odzwierciedlenie w niniejszym boxie, Hampson rozwinął się przechodząc od buńczucznych partii barytonu kawalerskiego w dziełach Mozarta, poprzez role takie jak Hamlet u Ambroise’a Thomasa czy Billy Budd u Brittena, aż do wyzwań na większą skalę u Verdiego i Wagnera. Artyście zdarzały się także wycieczki w kierunku oratorium, operetki czy nawet Broadwayu.

12-płytowy box zawiera nagrania operowe, operetkowe, oratoryjne, musicalowe, a także liczne pieśni w interpretacji Thomasa Hampsona. Kolekcja łączy dzieła wokalnych legendarnych kompozytorów, z mniej znanym światem pieśni amerykańskiej (głównie XX-wiecznej).

Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: Thomas Hampson - Autograph (60th Birthday)
Twoja ocena
Ocena ogólna