Tuur: Symphony No 6 Strata

  • -15%
 

Dostępność:

Wysyłamy w 3 dni

Wysyłamy w 3 dni – to znaczy, że takiego towaru nie mamy na półce w magazynie i musimy go sprowadzić od naszych stałych dostawców. Czas deklarowany przez większość wydawców to 3 dni robocze. Może się zdarzyć, że produkt zostanie doręczony nam wcześniej i wtedy niezwłocznie nastąpi wysyłka Twojego zamówienia.

Zamówienia:0 - 99 PLN>99 PLNCzas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł0 zł1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online)7.99 zł0 zł1-2 dni robocze
InPost Paczkomaty - Paczka w Weekend (Płatność online)16.99 zł0 zł1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online)12.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem)13.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Wysyłka zagranicznaSprawdź szczegóły >
59,50 zł 69,99 zł Oszczędzasz 10,49 zł
Płyta z VI Symfonią oraz Koncertem na skrzypce i klarnet to piąte wydawnictwo z utworami estońskiego kompozytora wdane przez ECM New Series. Wykonuje je Nordic Symphony Orchestra z Talina pod batutą estońskiej dyrygentki Anu Tali. Oba utwory mają swoją premierę płytową. Szósta symfonia Tüüra, "Strata", zamówiona przez Nordic Symphony to trwająca 32 minuty jednoczęściowa kompozycja. Tytuł został zaczerpnięty z geologii i oznacza poszczególne warstwy skał ułożone jedna na drugiej, ulegające powolnej kompresji. Symfonia zbudowana jest wokół relacji między przesuwającymi się muzycznymi "warstwami", przejścia między kolejnymi tematami zachodzą w wolnym tempie, stopniowo.
Buduję moje kompozycje jakby były abstrakcyjnymi dźwiękowymi dramatami, w których pojawiają się poszczególne postaci w dynamicznie zmieniającym się łańcuchu zdarzeń, rozgrywające się w przestrzeni, która ciągle ulega zmianom, rozciąga się i kurczy - tak Erkki-Sven Tüür opisuje swoje kompozycje. Tak wyjaśnia swoją metodę kompozycyjną: Nazwałem ją "stylem wektorowym". Dotychczasowa zasada prowadzenia głosów, została zastąpiona przez podążanie za wektorami biegnącymi w różnych kierunkach. Podstawowy materiał tematyczny oznaczony jest kodem, który tak jak gen w łańcuchu DNA formuje całą kompozycję z wszelkimi jej możliwymi mutacjami i przekształceniami. Ta technika pozwala mi osiągnąć większą różnorodność harmoniczną. "Noesis", koncert na skrzypce i klarnet został napisany na zamówienie Neeme Järviego i został wykonany po raz pierwszy przez Detroit Symphony Orchestra. Partie solowe wykonują tu Jörg i Carolin Widmann. Carolin zdobyła uznanie krytyki swoimi interpretacjami sonat skrzypcowych Roberta Schumanna oraz recitalem XX-wiecznych kompozycji "Phantasy Of Spring". Jörg Widmann zaliczany jest do najwybitniejszych młodych kompozytorów współczesnych, oraz najwybitniejszych współczesnych klarnecistów. (ECM)

Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: Tuur: Symphony No 6 Strata
Twoja ocena
Ocena ogólna

Zamieszczenie recenzji nie wymaga logowania. Sklep nie prowadzi weryfikacji, czy autorzy recenzji nabyli lub użytkowali dany produkt.

1. Symphony No. 6, Strata
2. Noesis